Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Wakacje z dziećmi w Juracie? Dlaczego nie!

wakacje w Juracie

Gdzie wybrać się z dziećmi na wakacje? Planując urlop, należy patrzeć nie tylko na swoje potrzeby, ale także na potrzeby naszej rodziny. Pamiętajmy o tym, aby sprawdzić, czy w razie potrzeby będzie można znaleźć dodatkowe atrakcje dla dzieci. Może dobrym kierunkiem okaże się Jurata. Bez problemu znajdziemy apartamenty w Juracie do wynajęcia w korzystnej cenie.

Apartamenty do wynajęcia

Dlaczego akurat apartamenty Jurata? Aby zapewnić sobie wypoczynek na dobrym poziomie. Apartamenty w Juracie dostępne są przez cały rok do wynajęcia. Płynie wiele korzyści z wynajmu bazy noclegowej w takim miejscu. Jakie?

Większa ilość swobody. W końcu do dyspozycji mamy cały apartament łącznie z tarasem, a nie tylko mikroskopijnych rozmiarów pokój w hotelu. Kolejna zaleta to ogromna wygoda i komfort. Nie ma co zaprzeczać, ale wszystkie apartamenty — niezależnie od tego, gdzie się znajdują — urządzone są według europejskich standardów.

Poza tym nie można zapomnieć o tym, że do apartamentu można wziąć więcej rzeczy, dzięki czemu nic dodatkowe nie będziemy musieli dokupywać na miejscu. Wszystko zawsze będziemy mieli pod ręką. Inną z możliwości, jakie dają apartamenty w Juracie, jest to, że w razie czego będzie można integrować się ze współtowarzyszami podróży. Nie będzie trzeba zastanawiać się, kto gdzie i u kogo spędzi wieczór.

Komfortowy wypoczynek

Skoro już mamy bazę noclegową w postaci wygodnego i komfortowego apartamentu, to można bliżej zapoznać się z Juratą — małą, nadmorską miejscowością, która w sezonie letnim przeżywa prawdziwy rozkwit. Nie trzeba się niczego obawiać. Ze spokojem dla wszystkich turystów starczy miejsca. Poza tym dzieci będą miały tutaj dużo miejsca do wybiegania.

Warto zwrócić uwagę na pobliskie plaże, które w sezonie letnim zawsze są strzeżone. Jest to dodatkowa ochrona — nie tylko dla samych dzieci, ale również dla dorosłych. Na jakie jeszcze atrakcje — oprócz wodnych kąpieli — można liczyć w Juracie? Pomimo tego, że Jurata jest małą miejscowością, to podczas wakacji na pewno nie będziemy narzekać na nudę.

Atrakcje w Juracie

Turystów na pewno przyciąga molo w Juracie, które w całej swojej długości ma 320 metrów długości. Jest to przedłużenie ulicy Międzymorze. Kto lubi wchodzić w głąb morza, będzie miał do tego doskonałą okazję.

Inną atrakcją jest brukowany deptak w Juracie, który ma 600 m długości i u jednego jego końca znajduje się plaża. W sezonie letnim, po bokach deptaku można znaleźć handlarzy ze swoimi obwoźnymi kramikami. Będąc w tym mieście, nie można zapomnieć o tym, aby odwiedzić pomnik Juraty. Jurata to legendarna bogini, córka Boga Mórz, która jest patronką tej oto miejscowości. Fontanna razem z pomnikiem znajduje się w pobliżu molo.

W Juracie znajduje się Kossakówka, czyli miejsce, gdzie swego czasu żył i tworzył jeden z najbardziej uzdolnionych twórców — Wojciech Kossak. W razie niepogody (a nawet w dni słoneczne) w Juracie można korzystać z basenu. Jak więc widać, podczas wakacji nikt na pewno nie będzie się nudził w tej miejscowości nadmorskiej.