Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Lokalne wycieczki na wakacjach w Turcji

Ruiny Hierapolis i widok na Pamukkale

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że sporo wybierających się na wakacje do Turcji w swoich planach ma zwiedzanie. Najczęściej mają już wybrane miejsca, które chcą zwiedzić. Jednak bywa też tak, że nie wiedzą, gdzie najlepiej kupić wybrane wycieczki. Zastanawiają się, czy lepiej zdecydować się na wycieczki oferowane przez rezydentów? Czy lepsza będzie ofertę, któregoś z lokalnych biur podróży? Czy decydując się na wycieczkę z lokalnym biurem podróży będą ubezpieczeni? Czy porozumieją się z przewodnikiem? Tutaj znajdziecie dogłębne wyjaśnienia.

Taniej w lokalnym biurze podróży

Będąc już na miejscu, w Turcji, bez problemu można zauważyć, że wycieczki oferowane w lokalnych biurach podróży są zdecydowanie tańsze, niż te znajdujące się w ofertach rezydentów. Znaczące oszczędności można zauważyć nie tylko w przypadku wycieczek dla całych rodzin. Także w przypadku pojedynczych turystów oszczędności mogą sięgać kilkudziesięciu procent. W niektórych przypadkach oszczędności mogą wynosić nawet kilkaset euro.

Wszyscy są ubezpieczeni

Każdy turysta wybierający się na wakacje do Turcji z biurem podróży, jest objęty ubezpieczeniem. Obejmuje ono wszelkiego rodzaju wycieczki oraz aktywności, które związane są m.in. ze zwiedzaniem. I nie jest ważne, czy na wycieczkę wybierzemy się z biurem polecanym przez rezydenta, czy może skorzystamy z usług tańszego, lokalnego biura. W każdym z tym przypadków jesteśmy objęci ubezpieczeniem. Należy też wiedzieć, że każde lokalne biuro organizujące wycieczki w Turcji, aby działać musi mieć ubezpieczenie OC i AC. Więc siłą rzeczy jesteśmy bezpieczni.

Jak porozumieć się z przewodnikiem?

Dla wielu turystów decydujący w wyborze konkretnej wycieczki jest fakt, w jakim języku porozumiemy się z przewodnikiem. W jakim języku będzie prowadzona cała wycieczka. W przypadku dobrych, lokalnych biur podróży w Turcji, w większości będzie to język polski. Zatem nie należy mieć żadnych obaw. Jadąc na taką wycieczkę wszystko zrozumiemy. Nie będziemy pozostawieni sami sobie. Wszędzie wejdziemy, gdyż będzie to na głowie naszego przewodnika. Przewodnika, który będzie się nami opiekował od samego początku do samego końca naszej wycieczki. Zostaniemy odebrani z hotelu i po wycieczce do niego odwiezieni. Jest to niezwykle wygodne. Dzięki temu można skupić się tylko na zwiedzaniu oraz odpoczywaniu.

W którym lokalnym biurze najlepiej kupić dodatkowe wycieczki?

Mając internet wycieczki możemy kupić będąc jeszcze w domu. Tak, trzeba czekać na przybycie do Turcji, aby wybrać i kupić interesujące nas wycieczki. Wyjeżdżając na wakacje w szeroko pojęte okolice Alanyi najlepiej skorzystać z oferty lokalnego biura podróży https://alanyaonline.pl. Na jego stronie internetowej można zamówić wycieczki będąc jeszcze w Polsce czy na lotnisku czekając na odprawę. Bez problemu zarezerwujemy je będąc już w hotelu, wystarczy, ze będziemy mieli smartfona.

Ale nie samym internetem człowiek żyje. Chcąc zamówić wycieczkę można też do nich po prostu zadzwonić. I rozmowa odbywać się będzie po polsku. Natomiast będąc w Alanyi można po prostu przyjść do biura AlanyaOnline gdzie w miłej atmosferze wybierzemy interesujące nas wycieczki. W siedzibie obsługa mówi oczywiście po polsku, są polscy przewodnicy. Warto wiedzieć, że, specjalne wycieczki, które znajdują się w ofercie, odbywają się bez przymusowych zakupów. Czyli np. jadąc zwiedzać Pamukkale nie ma postojów się w sklepach ze złotem, ceramiką, fabrykach itd. Autokar jedzie prosto do celu bez zbytecznych postojów i tak samo później wracamy. Wygodne.