Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Ile kosztuje przejazd do Chorwacji? Ceny u przewoźników

chorwacja

Podróż do Chorwacji wcale nie musi być związana z bardzo wysokim wydatkiem. Obecnie do dyspozycji są także tanie busy i autokary. Ile kosztuje bilet? Chorwacja jest krajem chętnie wybieranym na wakacyjny wypoczynek. Polacy często wyjeżdżają tam także do pracy, znajomych czy rodziny. Nic więc dziwnego, że zapotrzebowanie na usługi transportowe na trasie Chorwacja – Polska jest spore. Poza samolotami do dyspozycji jest tańsza opcja – przejazd do Chorwacji autokarem albo busem.

Jak długo trwa podróż do Chorwacji?

Najkrótsza podróż do Chorwacji to lot samolotem. W tym przypadku trzeba jednak i tak przygotować się na około 6-7 godzin podróży w przypadku jednej czy dwóch przesiadek. Bezpośrednie loty trwają krócej, jednak nie są one dostępne z wszystkich miast w Polsce. Wtedy średni czas lotu to około 2 godziny. Z kolei przejazd do Chorwacji autokarem albo busem to zwykle od około 21 do 23 godzin w zależności od miejsca wyjazdu oraz warunków panujących na drodze. Jest to zatem znacznie dłuższa podróż, jednak z drugiej strony jest ona również o wiele tańsza. To właśnie niska cena powoduje, że na busy i autokary do Chorwacji decyduje się tak wiele osób. Wybór powinien być bardzo prosty. Naszym zdaniem, najlepiej skorzystać z oferty chorwacja autokar, bo to jedna z bardziej bezpiecznych sposobów na transport całą rodziną.

Ceny biletów na przejazd do Chorwacji

Za lot do Chorwacji trzeba będzie zapłacić zwykle od około 700 do 2000 zł. Można czasami kupić bilety w promocyjnych cenach rozpoczynających się już od około 200 zł, niemniej jednak nie są one dostępne cały czas i zazwyczaj trzeba wykupić je ze znacznym wyprzedzeniem. Z kolei przejazd do Chorwacji busem albo autokarem będzie związany z kosztem wynoszącym około 400 zł. Może być on nawet 5-krotnie niższy niż koszt zakupu biletu na samolot. Wielu przewoźników może również zaoferować swoim klientom dodatkowe rabaty, na przykład przy jednoczesnym zakupieniu biletu tam i z powrotem, przy rezerwacji większej liczby biletów czy też przy skorzystaniu z systemu rezerwacji online.