Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Urlop na rowerze

urlop na rowerze

Kilkutygodniowe wycieczki rowerowe to doskonały sposób na spędzenie urlopu, zarówno w Polsce jak i za granicą. Oczywiście taka eskapada wymaga odpowiedniej kondycji, tak abyśmy byli w stanie sprostać wyznaczonej trasie i przejechać ją w sensownym dla nas czasie. Inaczej podróż szybko zamieni się w udrękę, ponieważ będzie zbyt forsującym wysiłkiem. Jednak jeśli jesteś wysportowaną osobą, wówczas będzie to możliwość spędzenia wolnego czasu idealna dla Ciebie. Co powinieneś zabrać ze sobą na wielodniową podróż rowerem, aby nic Cię nie zaskoczyło w trakcie urlopu? Istnieje kilka gadżetów, bez których taka wycieczka może być trudna do przejechania. Upewnij się zatem, czy masz ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy!

Dwa tygodnie podróży na rowerze – co ze sobą zabrać?

Nie ulega wątpliwości, że jedną z najważniejszych rzeczy w trakcie takiej wycieczki będzie bidon na wodę. Kup taki bidon, który będzie mieć dużą pojemność. Najlepiej, aby zmieściło się w nim więcej wody niż 500 ml. Ważne też, aby bidon nie był plastikowy, gdyż wówczas smak plastiku może przejść do wody. Nie jest to także ekologiczne rozwiązanie, gdyż w naszym świecie jest zdecydowanie za dużo plastiku. Zatem o wiele lepszym rozwiązaniem będzie bidon stalowy lub szklany (z odpowiednimi zabezpieczeniami). Ważne, żeby butelka była w stanie przetrwać upadek, gdyż z roweru można kilka razy spaść lub zwyczajnie się przewrócić. Zadbaj także o to, aby Twój bidon był szczelny, zwłaszcza w okolicach ustnika. Nikt nie chce, aby woda wyciekała z jego bidonu w trakcie podróży. Mało co będzie tak rozczarowujące, jak sięgnięcie po pustą butelkę. Dobrze jest także, aby Twój nowy bidon na wodę po prostu Ci się podobał i był dla Ciebie wizualnie atrakcyjny. Nawet małe przedmioty codziennego użytku są w stanie wyrażać naszą osobowość, więc warto jest dobierać je zgodnie ze swoimi gustami.

Sakwy na rower

Kolejny niezbędny element dla całej wycieczki to sakwy podróżne, które możemy założyć na bagażnik naszego roweru. Powinny one być przede wszystkim pakowne, posiadające wiele przegródek, zamków i rzepów. Wybierz taki model, który będzie wodoodporny. Nie trudno jest zamoczyć sakwy zamontowane na tyłach roweru, gdyż to właśnie one będą przyjmować największe ilości wody i błota w trakcie podróży. Jednak najbardziej istotne jest to, abyś mógł do swoich sakw naprawdę dużo zmieścić. Są one o wiele wygodniejsze niż przewożenie plecaka na plecach. Zatem jeśli możesz, to lepiej abyś nocował w hamaku, a nie w namiocie, gdyż namiot jest trudniejszy do przewiezienia. Sakwy powinny także być mocno przyczepione do roweru, tak aby z niego nie spadły, bez względu na tempo przemieszczania się roweru i wyboje pojawiające się na Twojej drodze. Pamiętaj, aby były one wygodne z używaniu, tak abyś mógł w każdej chwili do niech sięgnąć i wydobyć potrzebny Ci w danej chwili przedmiot.

Narzędzia do naprawy roweru

Ostatnie o czym powinieneś pamiętać, to zestaw narzędzi do ewentualnej naprawy roweru. Nawet najlepszy sprzęt może się zepsuć w każdej chwili i lepiej jest być na to przygotowanym. Kilka podstawowych narzędzi może wyciągnąć Cię z nie lada opresji.