Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Wakacje z dzieckiem w górach – gdzie pojechać

dzieci góry

Jednym z najciekawszych pomysłów na spędzenie wolnego czasu z dziećmi są wakacje w górach. Na obszarze górskim po prostu nie da się nudzić i każda osoba znajdzie dla siebie moc rozmaitych atrakcji. Rodzice powinni wybierać takie miejsca, w których dzieci będą mogły się pobawić, a jednocześnie dowiedzą się wielu nowych rzeczy, np. na temat poszczególnych pomników przyrody, szlaków górskich, szczytów, itd. Kluczowe jest też zapewnienie bezpieczeństwa i ciekawych animacji. 

Wakacje z dziećmi w górach – dlaczego warto się na nie udać?

Wakacje z dziećmi w górach niosą za sobą ogrom korzyści. Dzieci uczą się samodzielności, poznają nowe miejsca, a poza tym w obrębie jednego obszaru mają do dyspozycji wiele różnych atrakcji. Do atutów takiego rozwiązania można zaliczyć:

  • walory edukacyjne – dzieci podczas takiej wycieczki często są w stanie nauczyć się zdecydowanie więcej, niż w przypadku jednej godziny lekcyjnej,
  • możliwość spacerowania po wybranych szlakach górskich – zawsze można sprawdzić ich trudność i dostępność,
  • możliwość spróbowania regionalnej kuchni – przekonanie dzieci do nowych potraw i smaków,
  • zacieśnienie więzi rodzinnych – wyznaczanie wspólnego celu i osiąganie go.

W górach nie brakuje atrakcyjnych hoteli, pensjonatów oraz domków letniskowych. Duże znaczenie ma to, jak wolny czas chcą spędzać rodzice, jakie są ich oczekiwania i jakie atrakcje przygotują własnym dzieciom.

Wakacje z dzieckiem w górach – dokąd się udać i czym się kierować?

Organizując wakacje z dzieckiem w górach warto pamiętać o tym, że wybór na stronie https://www.wakacjezdzieckiem.pl/wakacje-w-gorach bardzo szeroki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby udać się w Tatry, Bieszczady czy też Karkonosze. Szczególnie polecanym miejscem jest Szklarska Poręba, w pobliżu której zlokalizowano wiele ciekawych atrakcji i szczytów, w tym m.in.: Wodospad Szklarki, Wodospad Kamieńczyka, Wysoką Kopę, Szrenicę, Łabski Szczyt czy też Wysoki Kamień.

Alternatywą są takie miejscowości, jak: Zakopane, Karpacz i Krynica-Zdrój. Przebywając w górach z dziećmi warto udać się do wybranego aquaparku. To szansa na głęboki relaks oraz podziwianie pięknych widoków. W “cenie” są również okoliczne muzea. 

Przy wyborze pensjonatu lub hotelu należy kierować się dobrem dziecka. Dobrze byłoby pomyśleć o ośrodku, w którym dzieci mają zapewnioną profesjonalną opiekę i są tam organizowane różnego rodzaju animacje (np. wtedy, gdy rodzice przebywają w SPA). Nie powinno zabraknąć placu zabaw. Pod uwagę bierze się też ogólny standard hotelu, wyżywienie oraz obsługę, więc warto kierować się opiniami innych turystów.