Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Top 5 pałaców w Polsce według ITS Poland

Łazienki Królewskie w Warszawie

Polska ze swoją burzliwą historią to kraj z mnóstwem ciekawych zamków i pałaców. Bez względu na to, który region Polski planujesz odwiedzić, możesz być w 100% pewien, że w pobliżu znajduje się jakiś ciekawy pałac lub zamek, na który warto zwrócić uwagę. Wybierz się na wirtualną wycieczkę z ITS Poland, aby odkryć piękno siedzib magnackich i potentatów w Polsce i poznać te, które trzeba zobaczyć.

5 najlepszych pałaców w Polsce:

1. Łazienki Królewskie w Warszawie

2. Pałac w Wilanowie w Warszawie

3. Pałac w Łańcucie

4. Pałac w Pszczynie

5. Pałac w Nieborowie

Łazienki Królewskie w Warszawie

To nie tylko pałac, to o wiele więcej. Łazienki Królewskie tradycyjnie nazywane są „pałacem na wodzie” ze względu na położenie pośrodku ogromnego Parku Łazienkowskiego pomiędzy dwoma stawami. Turyści znajdą tu nie tylko kilka urokliwych zabytków, ale także ogrody tematyczne i jeden z największych warszawskich parków, w którym karmią wiewiórki i pawie. Również tutaj turyści mogą znaleźć najbardziej znane pomniki Fryderyka Chopina i posłuchać koncertów fortepianowych Chopina na żywo w miesiącach letnich. ITS Poland DMC radzi połączyć zwiedzanie Łazienek Królewskich ze zwiedzaniem Pałacu w Wilanowie tego samego dnia. Przykładową propozycję wycieczki można znaleźć tutaj. Łazienki królewskie to obowiązkowy punkt dla wszystkich odwiedzających stolicę.

Łazienki Królewskie w Warszawie

Pałac w Wilanowie w Warszawie

W porównaniu z Łazienkami Królewskimi pałac w Wilanowie wydaje się bardziej przytulny. Miejsce to ma jednak swoją bajkową, romantyczną historię – króla Jana III Sobieskiego i jego żony Marysieńki. Turyści mogą się tutaj wiele dowiedzieć o ich miłości i słynnych listach miłosnych, które znajdują się w polskim kanonie literackim. Pałac ze swoim wystrojem wnętrz i gromadzącymi się tu dziełami sztuki jest ciekawym punktem zwiedzania Warszawy. ITS Poland sugeruje również zarezerwowanie takiej samej ilości czasu na zwiedzanie wnętrz pałacu i terenów przyległych. Pałac w Wilanowie posiada piękne barokowe ogrody i park, który warto odkryć.

Pałac w Nieborowie

Polski Pałac w Nieborowie to w połączeniu z Parkiem Arkadia doskonałe miejsce na jednodniową wycieczkę ze stolicy Polski. Park Arkadia jest również uznawany za jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Polsce. Obecnie w pałacu mieści się muzeum wnętrz pałacowej rezydencji z XVII-XIX wieku, oparte na zachowanym wyposażeniu pałacu i jego zbiorach (rzeźba, malarstwo, grafika, meble, brązy, porcelana i szkło, srebro, zegary, tkaniny, zbiory biblioteczne), uzupełnione o eksponaty artystyczne i rzemieślnicze ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Pałac i ogród regularny (francuski) w Nieborowie oraz ogród angielski (sentymentalny i romantyczny) w Arkadii, po remoncie zostały udostępnione zwiedzającym jako stylowy zespół pałacowo-ogrodowy. ITS Poland proponuje poszerzenie zwiedzania o wizytę w Żelazowej Woli, miejscu urodzenia Fryderyka Chopina.

Pałac w Łańcucie

Polski Pałac w Łańcucie to jedno z najpopularniejszych muzeów w Polsce. Głównym powodem jest to, że w przeciwieństwie do większości polskich pałaców i zamków nie został on w całości splądrowany przez różne armie przemierzające ziemie polskie i posiada znakomitą kolekcję artefaktów i oryginalnych elementów wystroju wnętrz. Ponadto pałac jest ogromny i ma wspaniały park w stylu angielskim. Pałac posiada również znakomitą kolekcję powozów konnych, grecką sztukę kościelną i szklarnię orchidei. Łańcut to prawdopodobnie najbardziej znany pałac w kraju. ITS Poland radzi połączyć zwiedzanie Łańcuta z wizytą w Zamościu, wpisanym na listę UNESCO.

Pałac w Łańcucie

Pałac w Pszczynie

Pałac w Pszczynie miał to szczęście, że przez całą II wojnę światową zachował swój oryginalny wystrój wnętrz. Obecnie jest to jeden z najpiękniejszych pałaców średniej wielkości w Polsce, otoczony ogromnym parkiem, któremu towarzyszy urokliwe centrum miasteczka i Sanktuarium Żubrów. ITS DMC Poland radzi również, aby zwiedzanie tej posiadłości rodziny Hochbergów połączyć z innymi elementami ich dziedzictwa – Browarem Tyskim, który oferuje bardzo ciekawe wycieczki po muzeach i browarach z degustacją piwa i warsztatami.

Wymienione pałace to tylko kilka przykładów niezwykle bogatego zespołu polskich zamków i pałaców, wznoszonych regularnie we wszystkich regionach kraju. Pokazują bardzo bogate dziedzictwo polskich szlachciców i potentatów i zdecydowanie warte są odkrycia przez szersze rzesze turystów. Nie czekaj dłużej i już dziś rozpocznij swoją polską przygodę! Skontaktuj się z jednym z koordynatorów grup w ITS Poland, aby omówić swoją kolejną podróż!