Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Wyjazd pod żagle na jachty do Chorwacji

jachty Chorwacja

Wakacje pod żaglami, dla wielu osób to wymarzony sposób spędzania czasu wolnego, a zwłaszcza dłuższego wypoczynku. Najlepiej wtedy wybrać się do kraju, w którym wypoczynek nad wodą zaczyna się w kwietniu, a kończy w październiku i którego linia brzegowa ma aż 2000 kilometrów. Tym niezwykłym rajem dla żeglarzy jest Chorwacja. To tutaj łagodny klimat i dużo słonecznych dni zachęcają do postawienia żagli i popływania po Adriatyku. Słowiańska gościnność, z nieco znajomo brzmiącym językiem i smaczna kuchnia obfitująca w owoce morza to kraj, który każdy zapamięta.

Pod żagle do Chorwacji

Miłośników pływania i żagli Chorwacja przywita wieloma różnymi atrakcjami. To tutaj można wybrać się w ciekawe rejsy na pokładach wielu różnych statków, katamaranów, jachtów. Wiele firm zajmuje się organizowaniem wycieczek lub wypożyczeniem jachtów żaglowych i motorowych i katamaranów. Można także skorzystać z czarteru ze skipperem lub sternikiem. Osoby lubiące samodzielnie zwiedzać wyspy, zatoczki, a także różne ciekawe zakątki, muszą pamiętać, że od 215 roku w Chorwacji na łodzie powyżej 9 metrów wymagany jest patent sternika i dokument operatora radia. Jachty Chorwacja to dobry pomysł na udany urlop z przyjaciółmi czy rodziną lub na samotny wyjazd dla wprawnego wilka morskiego.

Chorwacja przyjazna turystom

  • Blisko Polski – Chorwacja to kraj leżący stosunkowo blisko Polski. Dla miłośników samochodowych wojaży, odległość około 1340 km można przejechać w jeden dzień. Osoby lubiące komfortowe podróże lotnicze znajdą wiele połączeń z Warszawy do Zadaru, Dubrownika czy Splitu.
  • Wspaniała śródziemnomorska kuchnia – Chorwacka kuchnia uznawana jest za bardzo smaczną i zdrową. Różne specjały z owoców morza: jak panierowane kalmary, sałatka z ośmiornicy, to potrawy, które na długo pozostaną w pamięci miłośnikom dobrej kuchni.
  • Kraj Tysiąca Wysp – Chorwacja to kraj tysiąca wysp ( a dokładniej 1185), tylko 45 z nich jest zamieszkała, pozostałe stanowią prawdziwy raj dla żądnych przygód turystów. Wiele zatoczek i malutkich wysp stanowi wiele atrakcji turystycznych.
  • Sprzyjający klimat – Dodatkową atrakcją jest przyjazny klimat śródziemnomorski, z temperaturą około 25 stopni Celsjusza i zróżnicowanymi wiatrami.

Rezerwacje

Miłośnikom żeglarstwa i wycieczek wodnych warto przypomnieć, żeby przed wyjazdem nie zapomnieli dokonać rezerwacji jachtów, łodzi motorowych, najlepiej z miesięcznym wyprzedzeniem. Nie zawsze uda się znaleźć wolny jacht tuż po przyjeździe, jeśli wcześniej nie zostanie zarezerwowany.

Wspaniały klimat, smaczna kuchnia, pamiątki i zabytki sięgające czasów rzymskich i średniowiecznych oraz znakomite warunki do żeglarstwa. Wszystkie te atrakcje od wielu już lat przyciągają do Chorwacji turystów z Polski i innych krajów. To tutaj wakacje na jachcie nabierają dopiero „prawdziwego smaku” .