Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Obozy żeglarskie propozycją wakacyjną 2020

obozy żeglarskie

Latem, kiedy jest upalnie i słonecznie, wiele osób decyduje się na wypoczynek nad wodą. Ośrodki nad morzem, czy na Mazurach przechodzą oblężenie. Dotyczy to nie tylko wyjazdów rodzinnych. Dla dzieci i młodzieży atrakcyjne są też kolonie i obozy organizowane w bezpośredniej bliskości plaży i wody. Jeżeli nasze dziecko uwielbia wodę, a przy tym jest fanem aktywności fizycznej, lub chcemy, by ją pokochało, warto wziąć pod uwagę obóz wodny! To jedna z najbardziej atrakcyjnych form wyjazdów zorganizowanych dla dzieci i młodzieży.

Dlaczego warto?

Zacznijmy od tego, że teraz, kiedy epidemia zmusiła nas wszystkich do tego, byśmy ograniczyli kontakty społeczne, nasze pociechy aż przebierają nogami ze zniecierpliwieniem, wypatrując chwili, w której będą mogły zaszaleć. Obozy wodne zapewniają, że uczestnicy mnóstwo czasu spędzą na świeżym powietrzu, co z jednej strony wiąże się z dużym bezpieczeństwem, a z drugiej pozwoli wzmocnić odporność na czas jesiennej kapryśnej pogody.

Oprócz tego, do wyboru jest wiele interesujących propozycji, jak obóz żeglarski, obóz surfingowy, czy windsurfingowy. To doskonała okazja, by młodzież poznała nowy sport wodny, albo udoskonaliła już posiadane umiejętności. Na obozy tego rodzaju wybierają się prawdziwi pasjonaci morskich przygód, lubiący czuć wiatr we włosach. Uczestnictwo w takim obozie może dać podwaliny do rozwoju pasji na całe życie. To też doskonała okazja do poznania osób o podobnych zainteresowaniach i nawiązania nowych przyjaźni.

Wybierz sprawdzonego organizatora!

Nie ulega wątpliwości, że obozy wodne są atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Sport, zdrowie i wyśmienita zabawa – czy można chcieć więcej od wakacyjnego wyjazdu? Aby obozy żeglarskie, czy surfingowe spełniły wszystkie oczekiwania i wiązały się z bezpieczeństwem podopiecznych, powinniśmy zapisać dziecko na wyjazd organizowany przez ludzi z pasją i doświadczeniem. Przykładem renomowanego organizatora jest Kompas. Kadrę tworzą wychowawcy i animatorzy posiadający wiedzę i uprawnienia. Natomiast w tajniki sportów wodnych wdrażają znakomici instruktorzy.

Wakacyjne wyjazdy organizuje się dla młodszych i starszych dzieci. Dla młodszych ciekawą propozycją będą kolonie żeglarskie. Natomiast starsze dzieci mogą wybrać obozy żeglarskie, obóz windsurfingowy, obóz surfingowy, rejs turystyczny albo rejs wraz ze szkoleniem ISSA.

Obóz to nauka samodzielności i charakteru

Samodzielny wyjazd zmusi nasze dziecko do zwiększonej odpowiedzialności i samodzielności. Będzie musiało radzić sobie bez naszej pomocy i chociaż czuwać nad nim będą wychowawcy, to musi wykazać się pewną dojrzałością. Warto też zwrócić uwagę, że wszędzie, gdzie do głosu dochodzi sport, ćwiczy się osobowość, hart ducha i wytrwałość. Walka z własnymi słabościami jest niezbędna, aby można obserwować wzrost zaawansowania i zdobywać kolejne cele. Zapisując dziecko na obóz wodny, możemy zatem zadbać o jego wszechstronny rozwój. To doskonały przykład tego, jak w prosty sposób można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Kompas.pl
Tekst powstał we współpracy z Kompas.pl