Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Integracja online – rewolucja w branży eventowej

integracja online

Pandemia udowodniła, że praca zdalna jest możliwa i potrafi być naprawdę efektywna. Wielu pracodawców, którzy wcześniej nie wyrażali zgody na home office swoich pracowników, zmuszeni byli do wprowadzenia takiego systemu pracy. Odpowiednie procesy i sposób działania pokazały, że praca z domu może być skuteczna, a pracownicy wydajni. Pojawia się jednak problem w tak ważnym temacie jak integracja pracowników. Przecież wiadomo, że odpowiednie relacje między członkami zespołu i oderwanie się od codziennych zadań sprzyjają poprawie atmosfery i podejścia do wykonywanych obowiązków. Jak skutecznie poprowadzić integrację online? Sprawdź sposoby, które nie tylko poprawią jakość komunikacji, ale również zmotywują do pracy i wpłyną na odpowiednie relacje wewnątrz zespołu.

Gry integracyjne

Świat gier jest niemalże nieograniczony. Na rynku istnieją produkcje o różnej tematyce, grafice i fabule. Firma Projekt Efektywny Events&Travel Sp. z o.o przygotowała wiele rodzajów gier integracyjnych, które można bez problemu wykonywać zdalnie. Tutaj znajdziesz spis ciekawych propozycji.. Dzięki temu, że każdy uczestnik będzie zaangażowany i poczuje się ważnym elementem swojego zespołu. Nie brakuje tu pomysłowych i wciągających fabuł, które najlepiej jest dopasować do grupy. Nie ma jednego narzuconego tytułu, który sprawdzi się wszędzie. Można sięgnąć zarówno po wirtualny escape room jak i wspólne rozwiązywanie zagadki. Skrócona informacja w tabelce obok gry oraz ogólny opis pomagają lepiej zapoznać się z tematyką.

Warsztaty online

Kolejną propozycją są odbywające się zdalnie warsztaty. Te mogą dotyczyć wspólnego uprawiania ćwiczeń, gotowania lub nauki nowych umiejętności. Ze względu na zakres zainteresowań, warto zadbać o odpowiednią liczbę osób w danej grupie. Różnorodność pasji może sprawić, że organizowane warsztaty malowania nie znajdą zbyt wielu chętnych. Na szczęście można to dopasować bezpośrednio pod grupę. Nic nie łączy bardziej niż wspólne pasje i warto o tym pamiętać.

Poprawa jakości pracy

Wprowadzenie integracji wśród pracowników skutkuje lepszą komunikacja i możliwością oderwania się od codziennych spraw. Potrzeba odetchnięcia i wyłączenie się na sprawy służbowe pozwala poprawić podejście do pracy. W dobie pandemii konieczne są jednak odpowiednie środki, które sprawią, że zespół będzie mógł się integrować w dalszym ciągu, ale z zachowaniem swobody działań i zasad reżimu sanitarnego. Integracja online zapewnia poczucie bezpieczeństwa i umocnienie więzi między współpracownikami. Warto dobrać odpowiednio dopasowane narzędzia i wyjść naprzeciw potrzebom pracowników. Z tego rozwiązania można korzystać nie tylko w czasie pandemii, ale również po powrocie do biur. Spotkania online mogą być przyjemne, a przy okazji pozwolą zaoszczędzić czas i środki finansowe.