Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Kulinarna podróż po Krakowie – czyli do jakiej restauracji warto pójść?

restauracja w Krakowie

Kraków to jedno z najchętniej odwiedzanych Polskich miast. Każdego roku przyjeżdżają tu miliony turystów. Nie brakuje tu więc dobrych restauracji. Jak to zwykle jednak bywa, mieszają się one z tymi gorszymi. Co zrobić, by dobrze trafić i zjeść naprawdę pysznie w Krakowie? 

Kraków to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Nigdzie indziej nowoczesność to świetnie i spójnie nie łączy się z dawnym stylem jak właśnie tutaj. Wspaniale kamienice, piękny rynek, sukiennice, czy w końcu sam Wawel po prostu zapierają dech w piersiach. Kraków ma swój charakter i nie da się temu zaprzeczyć. Jeśli planujemy spędzić tu trochę czasu, to możemy być pewni, że będą to udane chwile. Także pod względem kulinarnym. Gastronomia w Krakowie kwitnie i oferuje nam naprawdę wiele. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Czy jednak wszystkie restauracje w centrum krakowa gwarantują nam pełną satysfakcję? Oczywiście, że nie. Dlatego też sprawdźmy, o czym pamiętać, by mieć pewność, że trafiliśmy do dobrego lokalu. 

Elegancka restauracja — gdzie na kolację w Krakowie?  

Romantyczna kolacja to doskonały pomysł na wspólny wieczór z ukochaną lub z ukochanym. Taka randka wymaga jednak właściwej oprawy. Na szczęście, jeśli potrzebna jest nam klimatyczna restauracja Kraków, ma nam naprawdę wiele do zaoferowania. Na rynku przeważnie wszystkie lokale są przepełnione turystami, dlatego, jeśli zależy nam na przyjemnej atmosferze, to wybierzmy restauracje w centrum, lecz nieco oddaloną od głównych zabytków. Nie możemy zapomnieć też o potrawach. Na randkę najlepiej udać się w miejsce, gdzie serwowane owoce morza, ryby. Oczywiście nie może zabraknąć też dobrego wina. Gwarancją udanego wieczoru jest bowiem nie tylko wspaniałe towarzystwo, ale i dobra, elegancka restauracja. Kraków to miasto, w którym spędzimy niezapomnianą randkę. 

Kuchnia regionalna — gdzie jej spróbować? 

Odwiedzając Kraków, koniecznie powinniśmy spróbować kuchni tradycyjnej dla tego regionu. Jest tu bowiem znacznie więcej wyjątkowych smakołyków niż obwarzanki. Znajdziemy tu pyszne dania w stylu staropolskim i zjemy także bryndze, czy oscypki wprost z gór. Dobre restauracje w centrum Krakowa często proponują w swym menu nowoczesne wersje takich potraw. To prawdziwa uczta dla kubków smakowych. 

Gdzie szukać dobrych restauracji w Krakowie? 

Dobre restauracje znajdziemy właściwie w każdym zakątu Krakowa. Gdzie jednak szukać prawdziwych perełek? Niewątpliwie na rekomendację zasługują niektóre restauracje w centrum Krakowa. Oczywiście, jeśli chcemy mieć gwarancję, że na pewno dobrze zjemy, najlepiej sprawdźmy po prostu opinie restauracji. Warto też rezerwując nocleg sprawdzić, czy w hotel dysponuje ofertą gastronomiczną. Często bowiem najlepiej zjemy właśnie w miejscach takich jak hotel restauracja. Kraków  daje nam wiele możliwości. 

restauracje w centrum krakowa
klimatyczna restauracja kraków
elegancka restauracja kraków