Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Luksusowe apartamenty: Trójmiasto i mniejsze miejscowości

apartament

Niezależnie od tego czy wybieramy się nad morze na kilka dni, czy zamierzamy spędzić tam dłuższy czas, wybór apartamentu to kwestia przeświadczającą o tym, jak udany będzie nasz wyjazd. Luksusowy apartament nad morzem zapewni nam spokojny sen, bezpieczeństwo, dostęp do basenu, a także codzienne – wysokiej jakości wyżywienie. Luksusowe apartamenty, jako lepsza alternatywa dla tradycyjnych hoteli, pozwalają na zachowanie większej dozy prywatności i odizolowanie się od reszty mieszkańców budynku. Gdzie ich szukać i w jakich miejscowościach znajdziemy najciekawsze oferty?

Luksusowe apartamenty w Trójmieście

Trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia i Sopot to nadmorskie miasta, w których oferta luksusowych apartamentów jest najbogatsza. Wybierając apartament w tych miejscach, możemy mieć pewność, że nie uświadczymy ciasnych, jednolitych i minimalistycznie zaprojektowanych pokoi czy zaniedbanych i brudnych łazienek. Jako pomieszczenia o najwyższym standardzie, muszą wyróżniać się na tle innych, posiadać elementy wyposażenia luksusowego oraz posiadać wysoce sprawną obsługę. W Trójmiejskich apartamentach możemy liczyć na prywatną kuchnię, łazienkę i kilkupokojową przestrzeń gościnną wyposażoną w nowoczesne meble najwyższego standardu.

Zaletą takich apartamentów jest ich położenie – bardzo często ich lokalizacja pozwala na dostanie się do plaży pieszo w kilkanaście minut. Nawet jeśli nie będzie to możliwe, na pewno będziemy mieli okazję skorzystać z usługi transportu wchodzącego w pakiet all inclusive. Każdy, kto wybiera się na wakacje z myślą o komforcie i wypoczynku, chciałby mieć łatwy dostęp do wysokojakościowej żywności. Dlatego myśląc o standardzie apartamentu warto wziąć pod uwagę to co znajduje się w najbliższym otoczeniu. Często poza samymi restauracjami, skorzystamy ze SPA, dostępnego w pobliżu basenu, fryzjera czy salonu piękności. 

Apartamenty w mniejszych miejscowościach

Jeśli wybieramy się do mniejszych miejscowości takich jak Ustka, Łeba czy Międzyzdroje, możemy liczyć na podobne standardy co w przypadku apartamentów w większych miastach. Z reguły są one wyposażone w kilka pokoi, aneks kuchenny i łazienkę z prysznicem. Wyposażenie najczęściej stanowi komplet drewnianych lub metalowych łóżek, wygodne fotele i przestrzeń wypoczynkowa – obszerne kanapy wraz z dostępem do wszystkich sateliteralnych kanałów TV. Zaletą pokoi w mniejszych miejscowościach jest nieco niższa cena. Podobnie jak w przypadku Trójmiasta, luksusowe apartamenty są dostępne w budynkach położonych w miejscach z bezpośrednim widokiem na morze.

Podsumowanie

To, w jakim miejscu wybierzemy apartament i jaki będzie jego wystrój, powinno zależeć wyłącznie od naszych preferencji i upodobań. Czasem małe szczegóły jak szybkość WiFi, liczba możliwych jednoczesnych połączeń, lokalizacja przy plaży czy winda będą przeważały o wyborze danego lokum. Wybierając luksusowy apartament, nie można ignorować dostępności poszczególnych akcesoriów, ich stanu ani otaczającego krajobrazu. Zawsze przed wynajmem poleca osobiście odwiedzić się dane miejsce lub wypytać znajomych o stan czystości określonych apartamentów.

blueapartArtykuł powstał przy współpracy z blueapart.pl/