Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Ferie zimowe w Wiśle – atrakcje dla dzieci

Wisła

Wisła to niewielka miejscowość leżąca w Beskidzie Śląskim. Z każdej strony jest otoczona pasmami górskimi, a ponad 70% jej powierzchni zajmują tereny zielone. Swoje źródła ma tu też najdłuższa rzeka w Polsce. Walory krajobrazowe i dobrze przygotowana infrastruktura turystyczna sprawiają, że Wisła przez cały rok jest chętnie odwiedzana przez turystów. To doskonałe miejsce na ferie zimowe – atrakcje dla siebie znajdą tu zarówno rodzice, jak i młodzi podróżnicy.

Niezależnie od tego, czy planujesz wyjazd na narty, czy chcesz zwiedzać miasto na własnych nogach, zadbaj o swój wypoczynek po atrakcjach w danej miejscowości. Przed wyjazdem sprawdź Wisła noclegi – możesz wybierać spośród wielu hoteli czy pensjonatów. Dobrym rozwiązaniem będą też dostępne tutaj apartamenty.

Wyjazd na narty i atrakcje dla najmłodszych w Wiśle 

Co poza skocznią narciarską i Galerią Adama Małysza warto zobaczyć w Wiśle? Jakie atrakcje mogą szczególnie zainteresować dzieci? Zobacz nasze propozycje. 

  • Czekoladowa figura Adama Małysza

Figura skoczka znajduje się w Domu Zdrojowym w centrum Wisły. Ma wysokość 2,5 m, waży 180 kg i jest wykonana z białej czekolady. Rzeźbieniem zajmowało się 8 cukierników, co zajęło im 264 godziny. Na początku figura nie była zabezpieczona i wielu fanów chciało spróbować, jak smakuje (ktoś odgryzł ucho skoczka!). Obecnie rzeźba poddana renowacji znajduje się w specjalnej szklanej gablocie.

  • Zabytkowy Park Przygód

To intrygujące miejsce znajduje się w centrum Wisły, w parku zdrojowym. Można tu zobaczyć 10 miniatur ważnych budowli z miast leżących nad brzegiem najdłuższej polskiej rzeki. Są to m.in. Zamek Królewski w Warszawie, Wawel w Krakowie czy Żuraw w Gdańsku. 

  • Kolej Linowa Skolnity

Stacja narciarska Skolnity również znajduje się w samym centrum Wisły. Z górnej stacji wyciągu widać piękną panoramę Beskidów. Na szczycie znajdują się też karczma, plac zabaw i… zagroda z alpakami. Miłośnicy narciarstwa mogą natomiast skorzystać z 2 tras o zróżnicowanym poziomie trudności. W czasie ferii zimowych w stacji odbywają się specjalne zajęcia dla dzieci chcących zacząć przygodę ze sportami zimowymi.  

  • Aleja Gwiazd Sportu

Hollywood ma swoją aleję sław, Wisła nie może więc być gorsza! Tutejszą aleję tworzą tablice z brązu, wmurowane na głównym deptaku przy pl. Hoffa. W ten sposób upamiętniono słynnych Polaków związanych ze sportem m.in. Adama Małysza, Apoloniusza Tajnera czy Przemysława Saletę. 

Przed wyjazdem koniecznie sprawdź noclegi w górach i ciesz się zasłużonym wypoczynkiem w czasie ferii zimowych!