Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Zabawy na zewnątrz zimą – jak ubrać dzieci?

Zabawy na zewnątrz zimą

„Hu, hu, ha, nasza zima zła” – głoszą słowa śpiewanej w przedszkolach piosenki. Czy aby na pewno zima jest taka zła? Absolutnie nie! Aktywność na świeżym powietrzu jest niezbędna do prawidłowego rozwoju. Wystarczy tylko odpowiednio się ubrać. Podpowiadamy, jak ubrać dziecko od stóp do głów – tak, by mimo kapryśnej pogody mogło bez przeszkód bawić się poza domem.

Brubeck bielizna – zacznijmy od podstaw

Duże znaczenie mają tak podstawowe elementy garderoby jak bielizna i ciepłe skarpety. W tej roli doskonale sprawdzi się brubeck bielizna termoaktywna. Fabryka tego producenta mieści się w Polsce, a marka Brubeck produkuje wysokiej jakości bieliznę termoaktywną w technologii bezszwowej.

To bardzo ważne, aby zadbać o odpowiednią bieliznę, bo to właśnie ta warstwa odzieży ma bezpośredni kontakt z ciałem dziecka. Jeśli maluch się spoci, to zwykła bawełniana podkoszulka będzie po prostu ziębić.

Na zimowe szaleństwa przyda się praktyczny komplet: bluza termoaktywna na długi rękaw oraz termoaktywne getry.

  • Bluza termoaktywna – wykonana jest w technologii bezszwowej z grubej dwuwarstwowej dzianiny, podzielonej na strefy (w strefie wzmożonej potliwości wszyto dodatkową strukturę siateczkową, która odprowadza wilgoć). Ponadto bluza ma bezuciskowe ściągacze, dzięki czemu zapewnia komfort termiczny, a jednocześnie wygodę. Materiał jest antyalergiczny oraz bakteriostatyczny; bluza nie podrażnia zatem skóry i zapewnia najwyższy poziom higieny. Dzięki technologii bezszwowej bluza jest bardzo wygodna, ponieważ nie ma żadnych elementów, które mogłyby podrażniać skórę. Bielizna nie krępuje też ruchów dziecka. Najlepiej wybrać średniej grubości bluzę (gramatura: 215 g/m2), co jest zupełnie wystarczające na zimowe warunki atmosferyczne.
  • Getry termoaktywne – ważnym elementem zimowej garderoby są getry. Na podkoszulkę czy bluzę zakłada się zwykle dodatkową bluzę oraz kurtkę, natomiast na getry tylko spodnie (oczywiście na śnieg warto wybrać ocieplane spodnie lub kombinezon). Getry średniej grubości zapewniają utrzymanie optymalnej temperatury ciała, a bezszwowa technologia przekłada się na komfort użytkowania. Getry wykonane ze specjalnej dzianiny Thermo Body Guard są wygodne i nie krępują ruchów dziecka, idealnie przylegają do ciała. Ponadto mają wzmocnienia na kolanach i na pupie.

Najważniejsza kwestia to odpowiednia izolacja termiczna przy jednoczesnym odprowadzaniu wilgoci. Chodzi o to, by dziecku było ciepło i żeby się nie pociło. Kolejna kwestia to wygoda. Bielizna nie może krępować ruchów, musi być wygodna i przylegająca. Taka właśnie jest bielizna termoaktywna Brubeck.

Przydatne będą też skarpety turystyczne z wytrzymałego materiału, na rynku odzieży termoaktywnej nie brak takich modeli (są to również produkty marki Brubeck).

Kurtka zimowa lub kombinezon

Bardzo ważnym – niezbędnym wręcz – komponentem zimowej garderoby jest kurtka lub kombinezon. Kurtka powinna być wodoodporna i wiatroszczelna. Warto zwrócić uwagę na detale, a mianowicie: ściągacze przy rękawach lub regulacja za pomocą rzepów (aby zapobiegać przedostawaniu się śniegu lub wody pod kurtkę). Listwa z zamkiem powinna być kryta, jak również zabezpieczona – tak, by zapięcie nie dotykało brody dziecka.

Kurtka zimowa musi być dość długa (do ud) – tak, aby dziecko nie miało odsłoniętych pleców. Na kurtce muszą się też znajdować odblaskowe elementy, co zapewni bezpieczeństwo podczas przebywania poza domem. Można się zdecydować również na ocieplany kombinezon, dzięki któremu dziecku będzie ciepło, a odzież się nie podwinie.

Niezbędne akcesoria: rękawiczki, czapki, kominy i kominiarki Brubeck

Dzieci uwielbiają zabawy na śniegu, a więc niezbędne są ciepłe i wodoodporne rękawiczki. Warto zdecydować się na czapkę z nausznikami, by zapewnić dziecku maksymalny komfort cieplny. Innym rozwiązaniem są praktyczne kominiarki termoaktywne, idealnie przylegające do głowy i szyi. Jest to jednak rozwiązanie, rekomendowane raczej na narty. Do codziennego użytku sprawdzi się natomiast komin z technicznego materiału Polartec – jest lekki, elastyczny i doskonale odprowadza wilgoć.