Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Ranking sushi w Krakowie — Sprawdź, gdzie zjesz najlepsze rolki!

sushi Kraków dowóz

Sushi zdobyło serca Polaków, stając się swoistym symbolem najlepszej azjatyckiej kuchni. W Krakowie wielbiciele tego japońskiego specjału z pewnością nie będą narzekać na brak kulinarnych możliwości. Sporo restauracji wprowadziło bowiem sushi do swojego menu, odpowiadając na wciąż rosnące potrzeby wielbicieli tego wyjątkowego dania. Zebraliśmy więc kilka miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić, by poznać smak najlepszych rolek i rozkoszować się chwilą kulinarnej przyjemności w najlepszym klimacie małopolskiej stolicy.

Sushi Friends

Restauracja Sushi Friends Kraków to idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy poszukują najlepszej wersji azjatyckiej kuchni, połączonej z atrakcyjnymi cenami. Tutaj zamówić można wyjątkowe zestawy imprezowe, ale również przystawki, lunche i zupy. A wszystko to z dostawą do domu. Lokal, mieszczący się przy ul. Klonowica 26 słynie z najlepszych smaków i bogatej oferty, z której nie sposób nie skorzystać, organizując spotkania o różnym charakterze. Zawsze świeże produkty, zaufani dostawcy i prawdziwa pasja gotowania zbudowały sukces marki, pozwalając jej na stałe wpisać się w kulinarną mapę Krakowa.

Roru Sushi

To kolejna restauracja, mieszcząca się na krakowskim Podgórzu. Wielbiciele sushi doceniają tutaj przede wszystkim idealnie skomponowane zestawy, dające możliwość poznania wielu rodzajów tego wyjątkowego dania. Będąc na miejscu, warto sięgnąć po sushi nigiri z łososiem lub też zestaw Crunch Maki z łososiem, porem i tatarem.

Yamato Sushi

To według opinii użytkowników pyszne.pl jedna ze zdecydowanie najlepszych restauracji sushi w mieście. Spróbować tutaj można zarówno tradycyjnego sushi nigiri, jak i sushi w tempurze o wyjątkowo charakterystycznym smaku. Jednak to właśnie oshi sushi święci w tym miejscu prawdziwe kulinarne tryumfy. To jedna ze starożytnych form tego wyjątkowego przysmaku, który dziś serwują mistrzowie azjatyckiej kuchni.

Kraków sushi

Musso Sushi

Tym razem przenosimy się do serca miasta. Tutaj bowiem króluje sushi w wykonaniu specjalistów z Musso Sushi. Kucharze, zatrudnieni w tym właśnie miejscu, mogą poszczycić się sporymi umiejętnościami i praktykami w różnych częściach Europy. W restauracji zachwycają jednak nie tylko umiejętności personelu, ale również niecodzienne kompozycje smakowe. Miłośnicy sushi mogą sięgnąć np. po uromaki z marnowanym łososiem, połączonym z delikatnym serkiem Philadelphia, zieloną cebulką i… burakiem.

Urara Sushi & Ramen

To kolejny lokal na krakowskim Starym Mieście. Łączą się tutaj japońskie i tajwańskie tradycje, znajdujące swój wyraz w najlepszej kulinarnej odsłonie. To stosunkowo nowa pozycja na mapie miasta, choć już teraz może poszczycić się sporym gronem stałych bywalców. Przyciąga ich tutaj wyjątkowa japońska kuchnia, na czele z wegetariańskim sushi i owocami morza w najlepszej formie.

Hana Sushi

Hana Sushi to z kolei miejsce na klimatycznym Kazimierzu. Co ciekawe, restauracja jako jedyna w Krakowie znalazła się w słynnym przewodniku Michelin. Jednak to nie jedyny powód, by ją odwiedzić. Skosztować tu można bowiem z tak wyjątkowych pozycji, jak futomaki yasai z ogórkiem, awokado, kiszoną rzodkiewką i marynowaną tykwą czy też futomaki sumo tempera, na który składa się zestaw 12 kawałków z łososiem, tuńczykiem, okoniem morskim, mięsem z kraba czy ikrą z latającej ryby.