Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Wskazówki, jak podróżować po całej Szwecji

szwecja

Szwecja nie jest najtańszym narodem na świecie. Jego wysokie koszty powstrzymują wiele osób przed przejściem, co jest hańbą w świetle faktu, że jest to jeden z najbardziej zachwycających i intrygujących narodów świata. Byłem już dwa razy w Szwecji i zawsze jestem zdumiony wspaniałą sceną i społecznościami miejskimi. Ponadto osoby są niezmiernie życzliwe dla gości. Zrozumiałem, że chociaż naród jest kosztowny, istnieje wiele podejść do oszczędzania gotówki i wizyty przy dość napiętym budżecie.

Wskazówki dotyczące budżetu dla Szwecji

Istnieją sposoby, aby uczynić Szwecję krajem niezwykle skromnym, jednak wymagają one trochę pracy. Ponieważ wyżywienie i zakwaterowanie są wyjątkowo nieracjonalne, surfowanie na kanapie lub gotowanie obiadów jest najbardziej widocznym sposobem na zmniejszenie wydatków. W każdym razie, jeśli nie lubisz przebywania z osobami z zewnątrz lub gotowania, oto kilka różnych sposobów oszczędzania gotówki:

Kup kartę Sztokholm – dzięki tej karcie możesz dostać się do miejskich ram transportu publicznego i uzyskać bezpłatny dostęp do 99% magazynów i tras wodnych. Jest warty gotówki i najprawdopodobniej zaoszczędzi ci dużo więcej, niż stawia wysokie koszty, poza szansą, że chcesz zobaczyć tonę podczas pobytu w Sztokholmie. 

Kup karnet – jeśli chcesz dużo się obejść, kup karnet, zanim dotrzesz do kraju. Skończysz oszczędzając kilkaset dolarów na wysokich kosztach podróży.

Zdobądź kartę metra – jeśli nie chcesz dostać karty Sztokholmu, upewnij się, że dostaniesz tygodniową przepustkę metra. Przy 220 SEK za tygodniową wartość przejazdu pociągiem jest to lepsze rozwiązanie niż 40 SEK, których potrzeba na samotny bilet.

Trzymaj się z dala od taksówek – z tramwajem otwartym przez całą noc, nie bierz taksówek. Przejazd młyna kosztuje 200 SEK lub więcej i nie jest tego wart.

Unikaj restauracji – jedzenie poza domem w Szwecji jest wyjątkowo niemożliwe, szczególnie w przypadku wyruszenia do restauracji na miejscu. Mając szansę, że musisz spożywać, nie zużywając dużej ilości gotówki, trzymaj się ulicznych sprzedawców żywności, które widzisz w mieście. Możesz odkryć różnorodne posiłki, które kosztują 50 SEK za każdą kolację.

Pij piwo – alkohol w Szwecji nie jest skromny, ponieważ jest bardzo wyczerpany. Tak czy inaczej piwo jest naprawdę nędzne. W przypadku braku szans na przyzwyczajenie się do brewskie, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, idąc do barów.

Ile wydałem?

Chociaż codziennie korzystałem ze 100 USD, myślę, że możesz to zrobić taniej. W mój najtańszy dzień wykorzystałem 50 USD i to było głównie na jedzenie i zakwaterowanie. Chociaż istnieją podejścia do oszczędzania gotówki, w rzeczywistości Szwecji nie da się zarządzać i nie ma prawie nic, co możesz zrobić, ponieważ nie przebywasz w miejscach wolnych od opłat lub nie gotujesz całkowicie własnych posiłków.


Prawda jest taka, że ​​nie ma wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby usunąć koszty podróży i pobytu w Szwecji . Moim zaleceniem byłoby, aby nie wychodzić dużo, a przy okazji, że jest to możliwe, spróbuj gotować swoje pożywienie. Tak, to bardzo pomoże w kontrolowaniu wydatków.