Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Turystyka biznesowa z MICE – podróż służbowa bez stresu i ryzyka

turystyka biznesowa MICE podróż służbowa

Wyjazd biznesowy potrafi przyprawić o ból głowy. Zwłaszcza gdy mowa o jego organizacji. Kwestie związane z logistyką nie zawsze bywają tak oczywiste, jak być powinny. Zorganizowanie wyjazdu dla jednej osoby to nie lada wyzwanie. A co zrobić w przypadku, gdy w grę wchodzi organizacja imprezy firmowej? Nie da się ukryć, że im więcej ludzi event ten ma uwzględnić taki wyjazd służbowy, tym ciężej jest go zorganizować. Na szczęście z pomocą przychodzi turystyka biznesowa i firmy takie jak MICE! Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Czym jest turystyka biznesowa?

Turystyka biznesowa to forma turystyki, która obejmuje podróże odbywane w celach zawodowych. Jednak warunkiem koniecznym jest również to, by osoby w niej uczestniczące, korzystały z usług turystycznych regionu, jaki odwiedzają. Poza celami biznesowymi dysponują one bowiem również i czasem wolnym, który mogą poświecić na poznawaniu zabytków oraz korzystania z atrakcji danego miejsca. Dzięki temu osoby te zyskują również pewną odskocznię od życia służbowego i mogą się w pożyteczny sposób zrelaksować. Turystyka biznesowa w ciągu ostatnich bardzo ewoluowała. Dostosowała się bowiem do indywidualnych potrzeb konsumentów, a przede wszystkim stała się produktem najwyższej jakości. Warto jednak wspomnieć o tym, że bardzo często jest ona mylona z pojęciem podróż służbowa. Dlaczego?

Wyjazd biznesowy a turystyka biznesowa – różnice

Turystyka biznesowa to bardzo szerokie pojęcie. W przeciwieństwie do niej określenie “podróż służbowa” to pojęcie zdefiniowane w art. 775 § 1 Kodeksu pracy. Zgodnie z prawem jest to tymczasowa podróż, którą pracownik odbywa na wyraźne polecenie swojego pracodawcy. Z tego też powodu pracodawca jest zobowiązany względem pracownika do pokrycia kosztów podróży. Co to oznacza dla pracownika? W praktyce wiąże się to ze zgromadzeniem całej, niezbędnej dokumentacji i przedstawieniu jej swojemu przełożonemu w celu uzyskania zwrotu. Dzięki działaniu firm takich jak MICE pracownik może jednak zdjąć z siebie obowiązek zajęcia się logistyką wyjazdu oraz jego rozliczeniem.

Turystyka biznesowa – zalety

Tego typu usługi biznesowe mają wiele plusów. Przede wszystkim sprzyjają one kreowaniu dobrego wizerunku firmy oraz zachowaniu zdrowej atmosfery wśród jej pracowników. Istnieją również specjalne jej rodzaje, które ukierunkowane są np. na pozyskiwanie nowych klientów i udział w wydarzeniach, takich jak seminaria. Dawniej imprezy firmowe kojarzone jedynie z alkoholem, dziś stały się zupełnie czymś innym. Dzięki firmom takim jak MICE mogą one bowiem skupić się na rozwijaniu umiejętności pracowników oraz budowaniu lepszej pozycji firmy.

Turystyka biznesowa w wykonaniu MICE

MICE to bez wątpienia firma, która oferuje najnowocześniejsze i dostosowane do potrzeb klienta usługi obejmujące turystykę biznesową. Jej działalność ukierunkowana jest nie tylko na organizację wyjazdów służbowych, ale i na planowanie podróży dla dużych grup. Unikatowa oferta MICE podzielona jest na kilka segmentów. Są to:

  • Meetings – ogólnie rozumiane jako spotkania, szkolenia oraz kursy rozwijające umiejętności pracowników (np. barmańskie);
  • Incentive – czyli m.in.: imprezy integracyjne dla firm;
  • Conferences –  w skład których wchodzą m.in. imprezy takie jak konferencje, kongresy oraz targi;
  • Exhibitions – są to wyjazdy, których głównym celem jest promowanie produktu i firm.
MICE

Wyjazdy służbowe z MICE – zalety

Podróże służbowe organizowane przez tę firmę, są ogromnym udogodnieniem dla wszystkich przedsiębiorców i biznesmenów, którzy nie mają czasu na organizowanie wyjazdów na własną rękę. To właśnie z myślą o nich MICE zajmuje się kompleksowym planowaniem wyjazdu. Proces ten obejmuje zarówno logistykę transportu, zakwaterowania, jak i wielu innych aspektów takiej podróży. Dzięki temu wysłany w delegację pracownik może skupić się na pracy, zamiast poświęcać czas na planowanie wyjazdu. Dlaczego warto powierzyć organizację wyjazdu firmie MICE? Dwanaście lat doświadczenia w turystyce to tylko jeden z powodów. MICE sprawi, że podróż służbowa nie wyśliźnie Ci się spod kontroli, co niestety często się zdarza.