Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie podróżne przy wyjeździe za granicę?

podróż ubezpieczenie

Wielu z nas lubi spędzać czas poza granicami Polski, szczególnie w okresie wakacyjnym. W dobie globalizacji i mocno rozwiniętej technologii jesteśmy w stanie zaplanować wyjazd w bardzo krótkim czasie i zapłacić za to niewiele pieniędzy. Pomimo tego, że jest to świetny okres, w którym się relaksujemy, poznajemy kulturę innych krajów, to jednak zdarzają się też przykre sytuacje takie jak wypadki. Aby uniknąć przeniesienia odpowiedzialności na własne barki, warto wykupić ubezpieczenie podróżne, które będzie dawało poczucie bezpieczeństwa. Jakie są dodatkowe zalety takiego ubezpieczenia? Zapraszamy do naszego artykułu.

Czym jest ubezpieczenie podróżne?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, czas wyjazdów poza Polskę, szczególnie w okresie wakacyjnym, to czas, który kojarzy nam się zabawą i rodzinnym wypadem, jednak w myśl maksymy “przypadki chodzą po ludziach” warto się zabezpieczyć, aby uniknąć dodatkowych stresów. Oczywiście, posiadanie takiego ubezpieczenia nie zwalnia z odpowiedzialności za własne decyzje, natomiast w przypadku problemów ze zdrowiem polisy ubezpieczeniowe dają dużo komfortu.

Jaki rodzaj nieprzewidzianych zdarzeń obejmuje ubezpieczenie?

Towarzystwa ubezpieczeniowe starają się oferować jak najszerszy wachlarz możliwości dla klientów. Ubezpieczenie podróżne jest bardzo przydatne szczególnie w przypadku dalszych wojaży, gdy nie znamy języka w którym będziemy przebywać. Warto powiedzieć, że nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o zdarzenia, które doprowadzają do ciężkich kontuzji i pobytów w szpitalu, ale również zwykłych wizyt lekarskich i konsultacji medycznych. Poważniejsze urazy zazwyczaj wiążą się z koniecznością rehabilitacji i posiadanie polisy ubezpieczeniowej również uprawnia do tego, by otrzymać pieniądze za leczenie – z TU Europa nie musisz ponosić żadnych wydatków, ponieważ rozliczamy się bezpośrednio ze szpitalem czy inną placówką medyczną. 

Podczas wyjazdów za granicę zdarzają się takie sytuacje jak kradzież bagażu – jest to ogromny problem, ale towarzystwo ubezpieczeniowe nie zostawi Cię w potrzebie i pomoże Ci. Naturalnie, do polisy możną włączyć takie okoliczności jak akty terroryzmu czy też wybuch wojny.

Zalety ubezpieczenia podróżnego

Ludzie mają różne potrzeby dotyczące podróżowania; jedni kochają wakacje nad morzem czy też poza granicami kraju, natomiast są też osoby, które kochają urlop w górach i jazdę na nartach. TU Europa oferuje ubezpieczenie dla każdego, a dodatkowo oferuje możliwości rabatów:

  • 20% zniżki dla wyjazdów grupowych (co najmniej 10 osób)
  • 20% dla dzieci i młodzieży do 25 roku życia
  • do 50% na wyjazd z rodziną (od 3 do 6 osób, w tym max 2 osoby dorosłe)

Trzeba powiedzieć, że ogromną zaletą takiego rozwiązania jest prosta dostępność – wszelkie formalności można załatwić online i cały proces zajmuje dosłownie parę minut. Polecamy takie rozwiązanie przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo i niewielkie koszty.