Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Top 3 eleganckich restauracji w Krakowie

Najlepsze restauracje w Krakowie

Kraków jest pięknym i historycznym miastem leżącym w województwie małopolskim. Z uwagi na wiele obiektów turystycznych jest chętnie odwiedzany przez turystów z całej Polski, a nawet z zagranicy.

Mnogość możliwości

Po całym dniu spędzonym na zwiedzaniu, z pewnością każda osoba marzy o chwili odpoczynku, by zregenerować siły, a także skosztować, czegoś smacznego w restauracji. Tylko jak z setek restauracji wybrać tą odpowiednią, najlepszą? To pytanie z pewnością zadaje sobie większość osób odwiedzających Kraków po raz pierwszy. Dlatego z uwagi na takie osoby postaram się przedstawić kilka propozycji restauracji wartych uwagi i odwiedzenia.

Lokalna kuchnia na Kazimierzu

Uważam, że jedną z takich restauracji, którą warto odwiedzić będąc w Krakowie jest Restauracja Esterante, znajdująca się przy ulicy Estery 6, z która skontaktować można się pod numerem 500-072-222 w celu dokonania rezerwacji stolika. Restauracja zlokalizowana jest pośród urokliwych uliczek, w przepięknej dzielnicy Krakowa, czyli na Kazimierzu. W tym miejscu z pewnością każda osoba spośród bogatego menu wybierze dla siebie coś pysznego, a także odpocznie i zrelaksuje się w pięknie urządzonym i klimatycznym obiekcie restauracyjnym. Kadra pracownicza restauracji jest na najwyższym poziomie, należycie dba o swoich gości, by miło spędzili w niej czas. Restauracja otwarta jest już od wczesnych porannych godzin, więc śmiało możemy w niej zjeść nie tylko obiad, ale także pyszne śniadanie przed wyruszeniem w miasto. W restauracji zjemy nie tylko smaczny posiłek, ale też możemy napić się świeżo parzonej, aromatycznej kawy, bądź spróbować jednego z wybranych win z oferty restauracji.

Wykwintny posiłek na Starym Mieście

Kolejną propozycją, gdzie warto zatrzymać się na posiłek jest Restauracja Art. Znajduje się ona na Starym Mieście, w pobliżu Wawelu, na jednej z najstarszych, a zarazem najpiękniejszych ulic Krakowa. Jest jedną z ekskluzywnych restauracji w mieście. Wnętrze restauracji urządzone jest w przytulnym klimacie, gdzie z powodzeniem można odpocząć, a także skosztować kuchni z bogatego menu przygotowanego przez znakomitego szefa kuchni. Oprócz wspaniałych dań można degustować wina niemalże, z całego świata. Pracownicy restauracji dokładają wszelkich starań, by każde odwiedziny swoich gości były dla nich miłym i dobrym wspomnieniem.

Restauracja Esterante w Krakowie

Smaki z całego świata

Następną restauracją, która może być warta uwagi jest restauracja Garden. Znajduje się ona w śródmieściu Krakowa, przy ulicy Krowoderskiej. Niecały kilometr od Starego Miasta. Urządzona jest w przepięknym i pełnym uroku stylu. Restauracja oprócz przestronnych pomieszczeń, posiada, także jak sama nazwa wskazuje ogród, gdzie w ciszy i spokoju można odpocząć, poczytać książkę, czy zjeść pyszny obiad. W restauracji serwowane jest menu niemal z całego świata, więc jest to fajna propozycja dla smakoszy, którzy lubią dobrze zjeść, a także skosztować, czegoś nowego.

Wybierz lokal i rezerwuj swój stolik!

Myślę, że moje informacje okazały się pomocne dla osób, które będą pierwszy raz gościć w pięknym Krakowie i skorzystają z propozycji odwiedzenia jednej z tych trzech restauracji, gdzie miło spędzą czas, rozkoszując się smakiem przepysznych dań. A wspomnienia z pobytu na długo pozostaną w ich pamięci.