Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Sposoby na wymarzony odpoczynek nad morzem

apartamenty

Kiedy zbliża się lato, a na horyzoncie ukazuje się czas upragnionych wakacji, wówczas zaczynamy zastanawiać się jak w tym roku spędzić ten okres. Jednym z najczęstszych wyborów kierunków wakacyjnych w Polsce jest Bałtyk. Polskie morze, nad które zawsze powraca się z sentymentem. Chociaż pogoda nie zawsze tutaj dopisuje, to jednak turystom nawet to nie jest straszne i pełni zapału oraz optymizmu wracają nad Bałtyk, by cieszyć się jego urokami.

Czas spędzany na plaży, czyli w jaki sposób go wykorzystać?

Wybierając Północ Polski jako swój kierunek wakacyjny, często zastanawiamy się nad sposobami na wymarzony odpoczynek nad morzem. Jednym z miejsc, gdzie spędza się wiele czasu jest plaża. Miejsce, w którym możemy cieszyć się urokami słońca – opalać się, kąpać w morzu, nurkować z maską czy skakać przez fale, a także pływać na materacu. Co więcej plażowanie warto umilić sobie słuchając ulubionej playlisty muzycznej, podcastu, audycji radiowej czy nawet oglądając ulubiony film lub serial. Do tego jest to świetne miejsce i czas, aby nadrobić zaległości na gruncie literackim.

Często na różne okazje dostajemy książki, których nie mamy czasu przeczytać. To właśnie ten moment błogiego lenistwa na plaży z książką mogą okazać się świetnym sposobem na wymarzony odpoczynek nad morzem. Ponadto plaża to także ogromne możliwości do wykazania się umiejętnościami budowania zamków z piasku. Jest do dziedzina, w której szranki staje wielu wczasowiczów, ale tylko nieliczni zyskują aplauz innych spacerowiczów. Do tego plaża to także miejsce, na którym można uprawiać wiele sporów. Począwszy od wszelkich sportów wodnych po biegania, gra w siatkówkę plażową, piłkę ręczną plażową lub rzucanie frisbee.

Sposoby spędzania czasu nad morzem, kiedy pogoda nie sprzyja

Czasem niestety zdarza się, że nasz urlop nad morzem spotka się z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Deszcze i wiatr nie są najlepsze do plażowania. Natomiast nie jest to żaden problem, ponieważ wiele miejscowości czy kurortów nadmorskich proponują wczasowiczom szereg atrakcji, które umilą im pobyt i sprawią, że będą się świetnie bawić. Począwszy od różnego rodzaju nadmorskich barów, knajpek czy restauracji, w których można spotkać się ze znajomymi po atrakcje turystyczne związane z obiektami do zwiedzania jak muzea czy galerie. Innym sposobem spędzania czasu na wakacjach mogą być rozrywkowe wyjścia do parku rozrywki, parku wodnego. Zważywszy na fakt, że w wielu miejscowościach na przestrzeni ostatnich lat powstało mnóstwo świetnych ścieżek rowerowych, warto zastanowić się nad wypożyczeniem roweru czy gokarta i udanie się na wycieczkę krajoznawczą.

Świetnym pomysłem na spędzenie czasu nad morzem jest zaopatrzenie się w różnego rodzaju gry planszowe, które pozwolą umilić czas. Klasyczne karty czy plansze do gry pozwolą zarówno całym rodzinom jak i grupom przyjaciół, cieszyć się ze wspólnego towarzystwa podczas wyjazdu. Do tego wspaniale sprawdzą się różnego rodzaju zabawy integracyjne, pozwalające grupie zacieśnić więzy i zbudować relacje.

dom&houseArtykuł powstał we współpracy z Dom & House – Apartamenty