Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Praca na wakacje w gastronomii – poszukiwanie ofert

praca gastronomia

Praca sezonowa kojarzy nam się często z dodatkowym, wakacyjnym zajęciem dla uczniów czy studentów. Tymczasem tego rodzaju praca może być również świetnym sposobem na podreperowanie domowego budżetu, nawet, jeśli czasy studenckie są już dawno za nami. W okresie wakacyjnym pojawia się szczególnie dużo ofert związanych z branżą gastronomiczną. Podpowiadamy, gdzie ich szukać, by znaleźć pracę, która przyniesie nam nie tylko godziwe zarobki, ale również satysfakcję.

Praca w gastronomii –  dla kogo?

Wakacyjne oferty pracy w gastronomii są bardzo zróżnicowane. Poszukiwani są zarówno kucharze z wieloletnim doświadczeniem czy wykwalifikowani barmani, jak i dostawcy pizzy, dla których podstawowym wymaganiem jest posiadanie prawa jazdy kat. B. Bardzo dużo ogłoszeń to oferty pracy dla kelnerów, którymi przy odrobinie dobrych chęci mogą zostać nawet uczniowie szkół średnich, chcący zarobić trochę pieniędzy na wakacyjny wyjazd. Krótko mówiąc, pracę sezonową w gastronomii może znaleźć właściwie każdy, kto ma trochę wolnego czasu w wakacje i chce ten czas poświęcić na podreperowanie swoich finansów. A zarobić można całkiem przyzwoicie, gdyż oprócz podstawowej pensji, kelnerzy, barmani czy dostawcy pizzy mogą często liczyć również na dodatkowe napiwki.

Gdzie szukać ofert pracy sezonowej w gastronomii?

Zapotrzebowanie na pracowników sezonowych w branży gastronomicznej zdecydowanie wzrasta w sezonie letnim. Ludzie częściej wtedy podróżują, korzystając podczas wyjazdów z usług restauracji czy barów. Zwiększony ruch odnotowują zwłaszcza restauracje w miejscowościach turystycznych. Wystarczy przejść się nadmorskim deptakiem, by natknąć się na przynajmniej kilka ogłoszeń o poszukiwaniu pracowników, umieszczonych na drzwiach lokali gastronomicznych. Z pewnością jest to jedna z metod na znalezienie pracy w tej branży, jednak dużo łatwiej trafić na wymarzoną ofertę, korzystając ze serwisów, takich jak pl.jobimi.com czy hitpraca.pl. Oferty w tego typu serwisach pogrupowane są wg lokalizacji, co znacznie ułatwia wyszukiwanie i ogranicza wybór ofert do konkretnej miejscowości, np. praca Sosnowiec. Warto zaznaczyć, że wzrost popytu na pracowników w okresie letnim nie jest domeną miejscowości turystycznych – wszak ładna pogoda sprzyja wypadom na miasto i spożywaniu posiłków w restauracjach. Dlatego, korzystając z wymienionych serwisów, można znaleźć ciekawe oferty pracy sezonowej również z dużych miast, np. praca Warszawa. Wyszukiwanie interesujących nas ogłoszeń ułatwia możliwość ograniczenia wyboru ofert do konkretnej branży, czyli w tym przypadku branży gastronomicznej, lub nawet zawężenie wyboru do konkretnego stanowiska, jak np. kelner, kucharz czy barman.