Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Osiem najlepszych miejsc do odwiedzenia w Kostaryce

Kostaryka

Odkrycie najlepszych miejsc do odwiedzenia w Kostaryce zawsze będzie wyzwaniem. Biorąc pod uwagę, że Kostaryka jest stosunkowo małym miejscem, ma niesamowitą gamę i różnorodność atrakcji do odkrycia. Kostaryka ma wiele niesamowitych możliwości zaoferowania odwiedzającym. Od parków narodowych z bujnymi lasami deszczowymi pełnymi biologicznych i środowiskowych atrakcji, wulkanów, krystalicznie czystych wodospadów, żywej mieszanki kultur, małych kolorowych wiosek po wspaniałe plaże i luksusowe hotele – stało się miejscem, które jest bardzo popularne na wielu listach podróżników.

To naprawdę zapewnia podróżującym w każdym wieku naprawdę zdumiewające wakacje w Ameryce Środkowej , które na zawsze zapadną ci w pamięć. Oto osiem najlepszych miejsc do odwiedzenia w Kostaryce.

1. Park Narodowy Wulkanu Poas

Wulkan Poas oferuje odwiedzającym spektakularny, zapierający dech w piersiach widok i możliwość zbliżenia się do jednego z największych aktywnych wulkanów na świecie, który wciąż regularnie eksploduje w powietrzu do 820 stóp. Zobacz kratery o szerokości prawie mili. Baseny, które bąbelkują, dymią i pachną siarką. Dowiedz się, jak kwaśny deszcz wpłynął na krajobraz i roślinność w całym parku narodowym.

2. Park Narodowy Arenal Volcano

Jest to najbardziej aktywny wulkan Kostaryki i ma stały przepływ lawy. W 1968 r. Trzy kratery otworzyły się wzdłuż zachodniej flanki wulkanu, zabijając 87 osób i zalewając miasta Pueblo Nuevo i Tabacon toksycznym gazem i gorącymi skałami. We wrześniu tego samego roku „Krater A” ponownie zaczął emitować lawę i pozostał najbardziej aktywnym kraterem do 1973 roku. Jego gorące źródła są również jedną z atrakcji Parku Narodowego Arenal Volcano, w których można cieszyć się z wulkanicznego błota – gorący kamień masaż tutaj.

Im bardziej odważni mogą wybrać się na rafting, podszewkę na suwak, wędrówki, a nawet wiszące spacery po moście. Podejmij wyzwanie i popłyń na wodospad La Fortuna o wysokości 200 stóp. Czy rzeka Celeste, która jest jednym z najbardziej znanych zabytków Kostaryki, ma niesamowitą jasnoniebieską wodę.

3. Park Narodowy Manuel Antonia

Popularny wśród turystów park narodowy Manuel Antonia ma szereg małych idyllicznych plaż i zatok otoczonych bujnym lasem deszczowym. Ta niesamowita różnorodność dzikiej przyrody i bogatej roślinności jest uznawana na całym świecie za najbardziej różnorodny biologicznie park na świecie. Oprócz 109 gatunków ssaków, w tym leniwców białych i leniwców i legwanów, ma 184 gatunki ptaków, a także jest domem dla zagrożonych małp wiewiórczych.

4. Park Narodowy Corcovado

Jest to bardzo szczególne miejsce, w którym odwiedzający bardzo cenią to doświadczenie.
Bez dostępnego układu drogowego podróżujesz łodzią do miejsca. Bez dostępu do telefonów i Wi-Fi naprawdę wracasz do natury.

Park Narodowy Corcovado jest polecany ze względu na swoją przyrodę i został nazwany przez National Geographic „najbardziej biologicznie intensywnym miejscem na Ziemi pod względem różnorodności biologicznej”, co oznacza, że ​​zanurzysz się w jednym z najbardziej niesamowitych lasów na świecie. Charakteryzuje się jednymi z najbardziej ekstremalnych warunków pogodowych w Kostaryce, a od września do października może być całkowicie niedostępny. Park Narodowy Corcovado to doświadczenie na całe życie z plecakiem. Tutaj możesz całkowicie odłączyć się od świata i ponownie połączyć ze sobą.

5. Park Narodowy Toruguero

Unikalne miejsce w prowincji Limon w Kostaryce, jest powszechnie znane jako Amazonas Kostaryki. Oznaczony szlak wzdłuż plaży służy głównie do obserwowania gniazdowania żółwi i jest domem dla zielonego żółwia, który przybywa tam, aby gniazdować i składać swoje jaja od sierpnia do października.

Najlepszym sposobem, aby zobaczyć park jest łódka, która pozwala odkrywać kanały wodne i zobaczyć ptaki wodne, małpy, krokodyle i bujną florę. Ostrzegamy jednak, że pogoda w Tortuguero jest bardzo wilgotna i jest to jedna z najbardziej deszczowych części kraju. Nie ma pory suchej, ale faktem jest, że mniej pada w lutym, marcu i październiku.

6. Plaże Guanacaste

Z 200 km plaż pokrytych słońcem, plaże Guanacaste są znane na całym świecie z cukrowych plaż z białym piaskiem. Plaże Guanacastle znajdują się w północno-zachodniej prowincji Kostaryki.

Przy niesamowitej pogodzie przybywają tu goście, aby cieszyć się możliwością surfowania, cieszyć się życiem nocnym i wyruszać na żmudną wędrówkę po wulkanu. Stamtąd możesz także odkryć orzeźwiające wodospady w Parku Narodowym Rincon de la Vieja lub po prostu cieszyć się dniem relaksu i czytania na uroczej plaży Playa Conchal.

7. Tamarindo

Tamarindo to raj dla surferów z niesamowitą kulturą surfingu. Stało się najbardziej rozwiniętym i dostępnym miastem turystycznym w okolicy z tętniącym życiem życiem nocnym. Ciesz się wędkarstwem sportowym, nurkowaniem i relaksującym opalaniem, wypróbuj restauracje i kupuj lokalne wyroby rzemieślnicze.

Żółwie skórzaste gniazdują tutaj wzdłuż plaży od października do maja. Prawdziwa rzecz, którą musisz zobaczyć.

8. Półwysep Papagayo

Plaża na półwyspie Papagoya to raj dla nurków, który jest otoczony własną kulturą i doświadczeniem. Ma zapierające dech w piersiach piękno z dziewiczymi plażami z czarnego, koralowego i szarego piasku i jest otulony ciepłymi wodami Oceanu Spokojnego. Wraz z gorącymi temperaturami, świetnymi polami golfowymi i luksusowymi hotelami staje się wakacyjnym rajem.

Wizyta na którejkolwiek z setek plaż wzdłuż wybrzeży Pacyfiku i Karaibów Kostaryki wywrze bardzo duży wpływ na widok idealnego miejsca na wakacje i zachęci Cię do powrotu. Z majestatycznymi wulkanami, dolinami rzecznymi i pięknymi plażami, urokiem uroczych miasteczek i zajęciami sportowymi – odkrywanie najlepszych miejsc na Kostaryce może dosłownie zająć ci lata.

Ameryka Środkowa i Południowa ma tak wiele prezentów do zaoferowania. Nie ma znaczenia, w jaki sposób wybrałeś odkrywanie najlepszych miejsc na Kostaryce. Niezależnie od tego, co wybierzesz, wakacje na Kostaryce będą przeżyciem na całe życie.