Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Na wakacje – samolotem

loty samolotem

Pandemia dała się wszystkim we znaki – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Wszystkie branże odczuły jej skutki na własnej skórze. Nic nie wskazuje na to, że wirus COVID-19 szybko odpuści, ale powoli udaje się przywrócić w miarę normalny tryb działania poszczególnych przestrzeni gospodarczo-społecznych. Zapewne potrwa to dłuższą chwilę, ale przestrzegając odpowiednich sposobów zachowania się w miejscach publicznych, możemy powoli wracać do wcześniejszych aktywności.

1. Powrót w przestworza – lecimy dalej

2. Wyszukiwarka na miarę naszych marzeń

3. Im więcej, tym lepiej

4. Planowanie z wyprzedzeniem ma sens

Powrót w przestworza – lecimy dalej

Jedną z branż, która bardzo dotkliwie odczuła skutki pandemii jest lotnictwo, zwłaszcza pasażerskie, powiązane z przemysłem turystycznym na całym świecie. Obecnie samoloty zaczynają latać po krajach Unii Europejskiej z powrotem. To samo tyczy się tras poza Europą. Pasażerowie i linie lotnicze muszą przestrzegać obostrzeń, ale ruch samolotów wraca do normy. Paradoksalnie może to mieć wpływ zarówno na ceny biletów, jak i ceny wypoczynku w różnych popularnych kurortach. Trudno do końca to orzec z całą pewnością, ale ceny powinny być nieco niższe, by zachęcić konsumentów do powrotu w przestworza. 

Wyszukiwarka na miarę naszych marzeń

Ważną częścią składową każdej wyprawy, czy to wakacyjnej, czy też krótkiego weekendowego wypadu, jest cena transportu – w tym wypadku transportu lotniczego. Rozglądając się w poszukiwaniu najlepszych opcji warto skorzystać z możliwości, jaką daje nam profesjonalna wyszukiwarka tanich lotów. Dzięki jej użyciu możemy sporo zaoszczędzić. Pokazuje nam ona w przejrzysty sposób, gdzie i za ile damy radę polecieć. Korzystając, np. z wyszukiwarki https://loty-24.pl/ mamy dostęp do ofert biletowych ponad dziewięciuset pięćdziesięciu przewoźników lotniczych z całego świata. Tak imponujący zasięg wyszukiwarki daje nam pewność znalezienia najlepszych cenowo ofert podróży na danej trasie. 

Im więcej, tym lepiej

Dobrze poprowadzona rezerwacja biletów lotniczych da nam pewność, że wybraliśmy najlepszą dostępną ofertę. Co ważne nie będziemy musieli przerzucać dziesiątek stron w sieci. Wystarczy, że wpiszemy tylko kierunek oraz termin lotu, którego szukamy, a wyszukiwarka tanich lotów wykona całą pracę za nas. Ważne jest także to, że urządzenie to sprawdza nie tylko tanie linie lotnicze, do czego przywykliśmy, ale przegląda potencjalne oferty “normalnych” przewoźników, takich jak, np. PLL LOT, co może być dla nas bardzo korzystne. Często bowiem okazuje się, że potencjalnie drożsi przewoźnicy miewają bardzo korzystne oferty. Może to mieć znaczenie zwłaszcza na dłuższych odcinkach podróży, które zamierzamy spędzić w powietrzu. Podróż takimi liniami wiąże się z bardziej rozbudowanym zapleczem gastronomiczno-technicznym – przy kilkugodzinnym locie może mieć to duże znaczenie. 

Planowanie z wyprzedzeniem ma sens

Rezerwacja lotów, jeśli zależy nam na naprawdę atrakcyjnej cenie, powinna być przeprowadzona z dużym, najlepiej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. To pozwala zaoszczędzić niebagatelne sumy, które możemy przeznaczyć np. na lepszy nocleg, czy też inne atrakcje. Zakup biletu w ostatniej chwili może być nieopłacalny, lepiej więc przemyśleć sobie wakacyjną strategię np. w grudniu. Rezerwacja biletów lotniczych dla kilku osób może się okazać bardzo ekonomicznym posunięciem. Warto pamiętać także o tym, że najtańsze bilety lotnicze możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych, a więc mnie niż wyniesie nas koszt biletu kolejowego z Katowic do Warszawy. To się naprawdę opłaca.