Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Jak tanio dojechać do Niemiec?

Bus firmy Przewozy Banan w drodze do Niemiec

Niemcy to nie tylko nasi zachodni sąsiedzi ale i jedna z najpopularniejszych destynacji Polaków. Ten wysoko rozwinięty kraj jest dla wielu z nas miejscem pracy oraz kierunkiem, który obieramy z myślą o ciekawych wakacjach. Niemcy to kraj wielu zabytków, miejsc historycznych oraz ciekawych tradycji kulturowych przyciągających co roku rzesze turystów. To również państwo notujące jedne z najwyższych płac w Europie dlatego tak często wybieramy je na miejsce swojej kariery zawodowej. Dodatkowym atutem tego kraju jest niezwykle łatwy dojazd z niemal każdego miejsca w Polsce. Jak dojechać do Niemiec aby nasza podróż była przyjemna i tania? Oto dwa najpopularniejsze sposoby podróżowania do Niemiec.

Przejazd autokarem

Przewozy autokarowe do niedawna stanowiły główny rodzaj transportu do Niemiec. W ten sposób możemy się dostać do około 170 miast naszego zachodniego sąsiada wybierając autokar kursujący z około 230 miast i mniejszych miejscowości w Polsce. Dodatkowo duża popularność tego typu kursów sprawia, że ich częstotliwość jest niezwykle wysoka, co pozwala nam bez problemu wybrać odpowiadający nam najlepiej termin i godzinę wyjazdu. Kolejnym atutem przejazdów autokarowych jest fakt, iż przystanki docelowe znajdują się zazwyczaj w centrum miasta co pozwala nam zaoszczędzić na ewentualnym dojeździe. Podróż autokarem to również brak stresu spowodowanego dodatkowym i często niezwykle drogim bagażem. Każdy pasażer ma bowiem prawo do bagażu podręcznego o wadze do 30kg.

Firmy przewozowe najczęściej planują swoje trasy tak, aby były one dogodne dla jak największej liczby pasażerów. Na stronie Przewozy Banan – busy do Niemiec można sprawdzić, przez jakie miasta przebiega trasa busa. Najpopularniejsze i najczęściej wybierane trasy prowadzące do Niemiec to kierunki Brzesko – Salzburg, Kraków – Wiedeń, Nowy Sącz – Monachium oraz Rzeszów – Landshut. Cena przejazdu jest oczywiście uzależniona od wybranego przez nas przewoźnika, ale standardowo jest to koszt od 100 do 300 zł. Warto pamiętać, że im wcześniej zdecydujemy się na rezerwacje tym większa szansa na tańszy bilet.

Lot samolotem

Jest to najszybszy sposób podróżowania do naszych zachodnich sąsiadów. Chcąc dostać się na jedno z najpopularniejszych niemieckich lotnisk czyli Berlin Tegel możemy wybrać szereg linii lotniczych takich jak Ryanair, easyJet czy LOT. Jeśli interesuje nas dotarcie na lotnisko znajdujące się we Frankfurcie przelot oferuje nam niemiecka Lufthansa. Polskie lotniska oferują również podróże do Stuttgardu oraz Hamburga.

Samolot do Niemiec stanowiący alternatywę dla Przewozów Banan

Co ważne wszystkie te linie oferują swoim klientom dziesiątki promocji i zniżek, dzięki czemu lot do Niemiec może nas kosztować tyle co przejazd pociągiem w granicach naszego kraju. Przykładem może być podróż z Krakowa do Berlina. Bilet na taki lot można kupić już w cenie 78zł. Chcąc skorzystać z tego typu promocji warto regularnie monitorować strony interesujących nas linii lotniczych a przed samym zakupem upewnić się czego dotyczy oferowana promocja ( czy cena zawiera dodatkowy bagaż lub czy mamy możliwość wcześniejszego wejścia na pokład). Nie należy również zapomnieć by sprawdzić czy promocyjna cena daje nam możliwość ewentualnego odwołania naszej rezerwacji czy tez zmiany danych właściciela biletu.

Lot samolotem to zdecydowanie szybsza i wygodniejsza opcja niż monotonna podróż autokarem a bilety w promocyjnej cenie są często porównywalne do opłat jakie musimy zapłacić chociażby na autostradach. Niestety taki rodzaj podróżowania do Niemiec ma swoje minusy. Polskie lotniska znajdują się zazwyczaj jedynie w dużych miastach co wiąże się z koniecznością dojazdu. Na miejscu również może zdarzyć się, że dane nam będzie dojechać do oddalonego od miejsca przylotu centrum. Warto zatem sprawdzić najlepsze połączenia między lotniskiem a naszym miejscem docelowym. Przykładowo decydując się na lot na lotnisko Berlin Tegel mamy do dyspozycji cztery linie autobusów odjeżdżające w kierunku centrum Berlina ( 109, 128, X9, TXL). Podróż taka może trwać około 40 minut i średnio będzie nas kosztować około 2,80 EUR.