Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Dlaczego warto wybrać Giżycko na urlop?

giżycko

Nie ma wątpliwości, że Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów w naszym kraju. Możemy tam nie tylko podziwiać piękne widoki, ale także obcować bezpośrednio z naturą. Cudowne polodowcowe jeziora i bezkresne lasy to doskonałe tło do wielu letnich aktywności i doskonale spędzonych wakacji. Podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na urlop w Giżycku.

Mazury – magiczna Kraina Wielkich Jezior 

Mazury to przepiękna kraina w północno-wschodniej Polsce, której krajobraz został ukształtowany przez ostatnie zlodowacenie, które miało miejsce około piętnaście tysięcy lat temu. Czasami nazywane są krainą tysiąca jezior, jednak w praktyce na terenie Mazur znajduje się ich o wiele więcej. Najbardziej znana Krainą Wielkich Jezior składa się z największych polskich jezior – Śniardwy, Mamry i Niegocin. Na Mazurach znajduje się także unikalny na skalę europejską Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, który liczy nawet do stu dwudziestu kilometrów. Pośród tego obszaru leży Giżycko, nazywane przez wielu polską stolicą żeglarstwa. To niewielkie miasto, które może okazać się doskonałym miejscem na urlop.

Giżycko i okolice – dlaczego warto spędzić tam urlop?

Giżycko jest miastem, które docenią przede wszystkim żeglarze. Warto jednak zaznaczyć, że atrakcje tego miasteczka są o wiele szersze i każdy z pewnością znajdzie tam coś dla siebie. W Giżycku znajdziemy mnóstwo ciekawych zabytków. Dziewiętnastowieczne budowle, takie jak wieża ciśnień z tarasem widokowym czy pruska twierdza Boyen z amfiteatrem z pewnością zachwycą nie tylko miłośników historii. Nad Kanałem Łuczańskim znajdziemy unikalny obrotowy most, który stanowi prawdziwy zabytek techniki. 

Przebywając w mieście warto wybrać się także w jego okolice. W Gierłoży koło Kętrzyna znajduje się legendarny Wilczy Szaniec, czyli kwatera Adolfa Hitlera, w której doszło do nieudanego zamachu na przywódcę Trzeciej Rzeszy. Dla dzieci niewątpliwą atrakcją będzie wizyta w położonym niedaleko Parku Miniatur Warmii i Mazur lub w  Indiańskiej Wiosce w Spytkowie koło Giżycka. Miłośnicy przyrody docenią Rezerwat Żubrów w Wolisku i chętnie wybiorą się na przejażdżkę jeepem przez Mazurskie ZOO Safari. Jeżeli zależy nam na wyciszeniu, możemy także wybrać się do sanktuarium w Świętej Lipce.

W samym Giżycku odbywa się wiele cyklicznych imprez, które regularnie przyciągają turystów. Giżyckie Koncerty Organowe, Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej Szanty w Giżyckuczy Dni Giżycka to doskonałe okazje do świetnej zabawy z przyjaciółmi lub rodziną. 

Giżycko – mnóstwo rozrywek dla całej rodziny

Urlop w Giżycku to doskonały pomysł niezależnie od tego, czy wybieramy się na niego sami, z rodziną czy grupą znajomych. Spędzanie czasu wśród lasów i jezior, plażowanie i sporty wodne to tylko niektóre atrakcje tej okolicy. Mazury to mnóstwo atrakcji, piękne widoki, a także pyszna regionalna kuchnia i historyczne zabytki do zwiedzenia. Każdy, kto planuje urlop w Polsce, powinien wciąż pod uwagę rejony Giżycka. Miasto z pewnością zachwyci swoim klimatem. 

Artykuł powstał we współpracy z Hotel St. Bruno ****