Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Atrakcje w Polsce – co warto zwiedzić?

atrakcje w Polsce

W Polsce dostępne jest naprawdę wiele atrakcyjni turystycznych, na które należy zwrócić uwagę. Bez względu na to, czy przebywa się nad morzem, czy w górach z pewnością każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Warto zapoznać się z najciekawszymi propozycjami. 

Najciekawsze atrakcje w górach 

Przebywając w górach, można nie tylko zwiedzić zachwycające szlaki i trasy spacerowe, ale także skorzystać z wielu innych atrakcji. Ciekawą propozycją z pewnością będzie góralski kulig saniami z pochodniami w Białym Dunajcu. Celem przejazdu jest urokliwa, leśna polana, na której wydzielone jest specjalne miejsce na ognisko. Trudno o lepszą propozycję na zimowe wieczory! Górskie atrakcje możesz znaleźć pod adresem https://noclegopol.pl/atrakcje-w-gorach,tpk4,1.

Inną możliwością są liczne trasy biegowe oraz zjazdowe. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu z pewnością nie pogardza taką możliwością.  Górskie szlaki kryją, także wiele ciekawych miejsc, o których na pierwszy rzut okna nie wiadomo. Przykładem może być Skamieniałe Miasto w Nowym Sączku lub Pustelnia św. Brata Alberta w Zakopanem. 

W podgórskich miejscowościach czynne jest także wiele muzeów, które co roku przyciągają rzesze turystów. Ciekawym miejscem jest Muzeum Tatrzańskie, które jest jednym z najstarszych muzeów regionalnych w naszym kraju, a także Stara Kopalnia w Wałbrzychu. 

Inne atrakcje, na które warto zwrócić uwagę 

W innych rejonach Polski, także można natrafić na niesamowite atrakcje, które przyciągną uwagę turystów. Z pewnością warto zwiedzić niesamowity Park na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu. Wyróżnia się on niezwykłymi walorami historycznymi, kulturowymi, a także architektonicznymi. Lista atrakcji dostępna jest tutaj: https://noclegopol.pl/atrakcje,tpk0,1.

Niemało atrakcji jest dostępnych także na Mazurach. Bulwary nad Jeziorem Ełckim, czy trasy rowerowe w Augustowie. Warto zakupić przewodniki po regionach, w których się przebywa, aby móc zapoznać się z najważniejszymi punktami na mapie. Warto zaznaczyć, że w Augustowie znajduje się także specjalny wyciąg nart wodnych. Na miejscu można wypożyczyć deskę lub narty wodna. Przebywając na Mazurach, dobrze jest także udać się nad Jezioro Wigry. Obok rozciąga się zachwycający Wigierski Park Narodowy. 

Jak Polska długa i szeroka, tak jest bogata w najróżniejsze atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca, które warto zwiedzić. Planując wyjazd wakacyjny lub weekendowy, dobrze jest dokładnie zapoznać się z najciekawszymi propozycjami dotyczącymi danego regionu. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na atrakcje, które są mniej popularne i nie tak bardzo znane. Zapoznając się dokładniej z danym miejscem, można odkryć prawdziwe perełki.