Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Zwiedzanie zabytków z grupą zorganizowaną – jakie miasta?

noclegi dla grup

Wyjeżdżając na wycieczkę ze znajomymi wiąże się z aktywnym wypoczynkiem, poznawaniem nowych ludzi i co najważniejsze zwiedzenie jak największej ilości zabytków. Zwiedzanie wszelkich zakamarków każdego dawnego zamku lub chodzenie po ruinach daję możliwość odkrycia kolejnych tajemnic. Tajemnic skrywanych czasami latami. Z całą pewnością odkrywanie ich z przyjaciółmi wzmocni odczucia.

Odkrywanie tajemnic Wrocławia

W tym miejscu znajdzie się wiele tajemnic czekających na odkrycie. Zaczynając od popularnych krasnali umieszczonych w całym mieście. Od wielu lat trwają spory, po co tak właściwie ktoś je postawił w tym miejscach? Istnieje teoria, że to władze miasta sprowadziły krasnoludki, aby pomogły uporać się z uprzykrzającym życie chochlikiem odrzańskim, który ciągle płatał figle. W internecie znajduje się mapka, na której umieszczono położenie każdego krasnoludka, może warto odnaleźć je wszystkie. Kolejnym punktem podczas zwiedzania jest Ostrów Tumski. Najstarsza część miasta, otoczona wodami Odry chroni dawny gród, który dał początek historii miasta. W tym miejscu znajdują się wspaniałe zabytki architektoniczne. Najokazalszą budowlą okazuję się katedra św. Jana Chrzciciela ze srebrnym ołtarzem. Będąc w tym miejscu, nie sposób obejrzeć wszystkich wspaniałych miejsc, dlatego jeszcze przed wyjazdem należy zarezerwować noclegi dla grup we Wrocławiu.

Odkrywczym szlakiem po Warszawie

Jeżeli wybierze się stolice na cel swojej wycieczki wraz z przyjaciółmi, do wyboru ma się mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzenia. Najważniejszym punktem na liście atrakcji powinien znaleźć się spacer po Muzeum Powstania Warszawskiego, przedstawia bolesny kawał Polskiej historii. Po obejrzeniu wystawy można udać się na spacer po Łazienkach Królewskich, żeby odetchnąć i oczyścić umysł. Łazienki to magiczne miejsce, w którym wszelkie problemy odejdą w niepamięć. Teren należący do łazienek ma 80 hektarów i znajduje się na nim szereg kolejnych zabytków. Pałac Myślewicki, Amfiteatr, Stara Pomarańczarnia i Pałac na wyspie, który zajmuję centralną część parku. Z pewnością w tym miejscu spędzi się dużą ilość czasu a sam spacer może okazać się męczący. Dlatego dobrze jest zarezerwować wcześniej nocleg w Warszawie, aby móc każdego dnia odkrywać kolejne piękne miejsca, które oferuje miasto.

Kraków miastem zabytków

Można stwierdzić, że Kraków oferuje największą ilość zabytków do zwiedzania. W tym miejscu znajdzie się nie tylko zamki i pałace, które czekają na odkrywanie z przyjaciółmi. Ruiny stanowią dużą część tego miasta, niektóre można zwiedzić np. w Ojcowskim Parku Narodowym. Kraków z pewnością jest miastem, którego nie da się obejrzeć w ciągu jednego dnia. Wybierając się na wycieczkę po tym mieście trzeba zarezerwować sobie parę dni i oczywiście nocleg w Krakowie. Sukiennice, Rynek Główny, Kościół Mariacki, Wawel to tylko parę  niezwykłych miejsc.