Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Za co kochamy kempingi nad polskimi jeziorami?

kemping

Turystyka po Polsce zyskuje w ostatnich latach coraz większą popularność. I nie chodzi już tylko o zwiedzanie, muzea, zabytki czy podziwianie wielkich miast. Polacy coraz chętniej stawiają na wypoczynek nad jeziorem i to nie zawsze w ekskluzywnych domkach czy apartamentach: furorę w ostatnim czasie robią kempingi i pola namiotowe. Co sprawia, że właśnie taki wypoczynek “bliżej natury” upodobaliśmy sobie tak mocno? I jakie regiony Polski odwiedzamy na kempingach najchętniej.

Kemping nad jeziorem – Sława w zachodniej Polsce czy Mazury?

Jeszcze do niedawna głównym celem kempingowych wycieczek wakacyjnych były Mazury – mekka polskich jezior i zdecydowanie miejsce topowe jeśli chodzi o wielkość jezior, przestrzeń, żagle i kontakt z naturą. Niestety usytuowanie Mazur sprawia, że osoby z zachodniej Polski mają w te okolice naprawdę daleko, dlatego coraz częściej szukają jezior i kempingów gdzieś bliżej. I tu idealnym przystankiem na wakacje staje się dla nich Sława – piękna, niewielka miejscowość położona w Wielkopolsce, tuż przy granicy z województwem lubuskim. To tutaj znajduje się nie tylko kapitalne jezioro z możliwością korzystania ze wszystkich jego uroków, ale i liczne pola kempingowe jak np. https://www.wjozefowie.pl, w których można przycupnąć własną przyczepą lub wynająć kemping na miejscu.

To jedno z miejsc, w których mieszkańcy zachodniej Polski zakochują się już od lat, ale ostatnie miesiące dodatkowo wzmogły zainteresowanie tą formą wypoczynku. Kemping w Sławie daje im dużo swobody, mało styczności z tłumem turystów kojarzonym znad morza i bliski kontakt z naturą pełną świeżego powietrza i kojącej zieleni.

Główne zalety kempingów i pól namiotowych

Wśród największych atutów pól kempingowych  nad jeziorem należy wymienić: stosunkowo niską cenę takiego wypoczynku, możliwość “zaszycia się” w lesie z dala od wszędobylskiej cywilizacji i skomercjalizowanego trybu życia, szanse poczucia się młodszym, bardziej energicznym i ciekawym świata, który w tym przypadku nie jest podziwiany z poziomu łóżka w pięciogwiazdkowym hotelu. Współczesne kempingi jak. np. ten w Sławie: https://www.wjozefowie.pl/noclegi-jezioro-slawa/kemping-jezioro-slawskie/ oferują też turystom wiele udogodnień. Wśród nich m.in własne miejsce odseparowane tak, by przyczepa nie stykała się z innymi i dawała dużo własnej przestrzeni oraz otoczenie lasem, który pozwala zachwyca się wiewiórkami i charakterystycznym leśnym mikroklimatem. Właściciele kempingów dbają też o estetyczne i czyste miejsca higieny wspólnej, jak toalety, bloki łazienkowe, wspólne centra przygotowywania posiłków itd. Niewątpliwie jednak wynajęcie przyczepy kempingowej ogranicza konieczność gotowania w zbiorczych stołówkach i kuchniach, bo pozwala na wykorzystanie kuchni kempingowej, czyli “własnej”.

Atuty kempingów i pól namiotowych doceniają również rodzice z dziećmi i widać, że to właśnie oni coraz chętniej wypoczywają na kempingach. Taki urlop sprawia, że ich dzieci stają się bardziej zaradne, lepiej odnajdują się w leśnym środowisku, szybciej uczą się pływać i co ważne nabierają większego szacunku do przyrody.