Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Jakie kierunki będą popularne w 2023?

kierunki na 2023

Zimowa pora daje nam się we znaki, dlatego już teraz wiele osób myśli o wakacyjnym wypoczynku. Wbrew pozorom do rozpoczęcia sezonu urlopowego nie zostało wiele czasu, dlatego już dziś warto pomyśleć, jakie kierunki będą popularne w 2023 roku i zarezerwować miejsce noclegowe.

Wyjazd nad morze? Tylko Krynica Morska!

Polacy od lat najchętniej spędzają urlop nad Bałtykiem. Kusi on pięknymi krajobrazami i dużą zawartością jodu w powietrzu. Niemniej jednak często mamy problem z wyborem odpowiedniej miejscowości, do której się udamy. W 2023 roku zdecydowanie królować będzie Krynica Morska. Dlaczego warto się tam udać na wakacje? Otóż możemy skorzystać nie tylko z pięknych plaż, lecz również zwiedzać liczne zabytki kulturowe, na przykład Muzeum Zalewu Wiślanego czy ogrody Opata Cystersów, znajdujące się w okolicznych miejscowościach. Krynica Morska zachęca także rezerwatami kormoranów, czapli siwej, ptactwa wodnego oraz buków, dzięki czemu w czasie urlopu możemy postawić na kontakt z naturą. Warto też wspomnieć o dużej bazie noclegowej oraz gastronomicznej, która umożliwia turystom spokojny wypoczynek.

Gdzie się udać w góry?

Jeśli nie Krynica Morska, to może wyjazd w góry? Dobrze znane nam Zakopane nie będzie tak modne, tak jeszcze kilka lat temu. Wysokie ceny oraz tłumy turystów zachęcają do szukania innych miejsc na wypoczynek. Coraz większą popularnością cieszą się Bieszczady oraz Góry Stołowe. Zrelaksujemy się także w Beskidach. Warto pamiętać, że wyjazdy w góry cieszą się dużą popularnością nie tylko latem, lecz również zimą. Choć pogoda nie zawsze sprzyja, warto wtedy skorzystać ze stoków, które są sztucznie naśnieżane. Dzięki temu można swobodnie szusować na nartach czy snowboardzie nawet przy dodatnich temperaturach.

Wakacje za granicą 2023

Niektórzy turyści bardzo chętnie wypoczywają poza granicami kraju. Które kierunki będą modne w 2023 roku? Właściciele biura podróży twierdzą, że największą popularnością cieszą się dziś Grecja oraz Bułgaria. W tych krajach można wypocząć, ponosząc stosunkowo niewielkie koszty. Jednocześnie Polacy coraz częściej szukają nowych możliwości, wyjeżdżając także poza granicę Europy. Spore zainteresowania odnowotuje Albania, a z bardziej egzotycznych miejsc można wymienić Dominikanę oraz Zanzibar. Należy jednak podkreślić, że wakacje w odległych zakątkach świata wiążą się z ze znaczącymi wydatkami, które wskutek rosnącej inflacji w 2023 roku będą znacznie wyższe, niż w roku ubiegłym.