Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

Gdzie i jak szukać najlepszych ofert na letnie wakacje?

plaża w Egipcie

Już wkrótce wakacje. Część osób ma już zarezerwowane dni urlopowe, inni wciąż myślą, kiedy będzie odpowiedni czas na wakacje. Jeszcze kolejni polują na najlepsze oferty z wylotem za kilka lub kilkanaście dni. Niezależnie od tego, którym typem jesteś, sprawdź dlaczego warto korzystać z last minute, jak szukać takich ofert i dokąd wybrać się na taki wyjazd „na ostatnią chwilę”.

Dlaczego warto korzystać z ofert last minute?

Oferty last minute to doskonała okazja dla osób, które są w stanie bez wyprzedzenia wziąć urlop i pojechać na wakacje. To dobra opcja także dla tych, którzy mają już zarezerwowane dni wolne, ale nie zależy im na konkretnym hotelu, kierunku czy udogodnieniach na miejscu. Rezerwując ofertę dziś, możesz mieć wylot jeszcze tego samego dnia wieczorem lub w ciągu kilku dni, dlatego niezbędna jest elastyczność i umiejętność szybkiego pakowania walizki. 

Kupowanie wakacji na ostatnią chwilę to możliwość wyłapania prawdziwych perełek w niższych cenach lub spędzenia wakacji w pięknym miejscu, nawet przy niskim budżecie. To także świetna opcja dla tych, którzy zamarzyli o urlopie i chcą to marzenie jak najszybciej zrealizować. Last minute ma więc dwie zasadnicze zalety – często pozwala zaoszczędzić pieniądze i nie trzeba oczekiwać przez tygodnie czy miesiące na wylot.

Jak szukać ofert last minute 

Szukasz wyjazdu last minute? Koniecznie wejdź na strony biur podróży lub wpisz „last minute” w wyszukiwarkę. Od razu dostaniesz długą listę miejsc, do których możesz polecieć w ciągu najbliższych dni. Oferty wyjazdów na ostatnią chwilę pojawiają się na stronach biur podróży na maks. 30 dni do wylotu. Jednak na najatrakcyjniejsze ceny możesz liczyć przy tych, gdzie do wylotu zostało kilka dni lub godzin. Aby wygodnie szukać wyjazdów, przydatna będzie wyszukiwarka last minute. Taką znajdziesz m.in. na stronie biura podróży ITAKA. W wyszukiwarce last minute w ofercie ITAKI łatwo znajdziesz to, czego szukasz. Nad listą ofert masz daty i cenę najtańszej wycieczki z terminem zaczynającym się w wybranym dniu. Dzięki temu łatwo sprawdzisz, kiedy wyloty na „lasty” są najtańsze. 

Jeśli lubisz być na bieżąco z ofertami warto zainstalować aplikacje biur podróży. w nich szukanie ofert jest szybkie, wygodne i możesz to robić dosłownie kiedy tylko masz czas i ochotę. Także Biuro Podrózy ITAKA posiada wygodną aplikację, którą pobierzesz TUTAJ.

Dokąd na last minute? Oferty jakich krajów są najpopularniejsze? 

Aktualnie wśród najchętniej wybieranych krajów na wakacje królują Grecja, Egipt, Hiszpania (w tym wyspy Kanaryjskie), Turcja oraz Albania. Podobnie ma się sytuacja, jeśli chodzi o oferty last minute. Najpopularniejszymi ofertami są te z wyjazdami do Egiptu, Grecji, Albanii, na Cypr, Wyspy Kanaryjskie, Maltę i Maderę. Wśród egzotycznych wyjazdów na ostatnią chwilę najpopularniejsze to te do Tajlandii i Omanu oraz na Wyspy Zielonego Przylądka. 

Jeśli szukasz tanich wyjazdów last minute na kilkudniowy wypad (3-4 dni), to na najniższe ceny możesz liczyć przy ofertach od Chorwacji, Bułgarii, stolicy Węgier, czyli Budapesztu oraz na Cypr i Maltę. Wśród tanich wyjazdów na 7-8 dni w last minute prym wiodą Bułgaria, Grecja, Chorwacja i Cypr.

Image capturing Camels on the beach in the mountainous area near Salalah Marina, Salalah, Dhofar, Oman

Marzysz o last minute w all inclusive i w atrakcyjnej cenie? Najniższe ceny wyjazdów na ostatnią chwilę w all inclusive to te do Bułgarii. Na kolejnych miejscach plasują się greckie wyspy, zwłaszcza Kreta, Zakynthos i Kos, a także Albania. Co ciekawe – na stronie ITAKI można przy okazji zakupu „lastów” znaleźć prawdziwe perełki, np. luksusowe hotele z oferty VIVA! x ITAKA. 

Jeśli tak jak mi, Tobie też właśnie zamarzyło się ciepło, słońce i piękne widoki lub masz w najbliższym czasie zaplanowany urlop, ale nie masz planów – nie zwlekaj! Sprawdź oferty wyjazdów last minute w biurach podróży i już za kilka dni ciesz się wspaniałym wypoczynkiem, zwiedzaniem najwspanialszych miejsc i niczym niezakłóconym relaksem.