Silesia-travel.pl

Podróże i turystyka

4 rzeczy, które warto wiedzieć o podziemnych parkingach

parking podziemny

Parkingi podziemne to jeden ze stałych elementów infrastruktury transportowej dużych miast. Są one ogromnym udogodnieniem dla wszystkich kierowców i ułatwiają codzienne poruszanie się po mieście. Co warto wiedzieć na ich temat?

Nowoczesne technologie budowy

Firmy realizujące inwestycje z zakresu parkingów podziemnych wykorzystują nowoczesne technologie, dzięki którym budowa parkingów wchodzi w rachubę nawet na terenach niełatwych z geologicznego punktu widzenia. Dzięki rozmaitym zaawansowanym rozwiązaniom powstają wielopoziomowe parkingi z setkami miejsc postojowych, na które w dużych miastach jest ogromne zapotrzebowanie.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Dla kierowców korzystających z podziemnych parkingów jest to oszczędność czasu i pieniędzy. W największych miastach w Polsce na znalezienie miejsca postojowego w centrum traci się średnio ok. 40 minut, co generuje też zwiększone zużycie paliwa. W związku z tym rosną wydatki na utrzymanie auta i tak błędne koło się zamyka. Tymczasem operatorzy usługi często oferują atrakcyjne promocje oraz abonamenty na parkowanie dla mieszkańców.

Szybka rezerwacja online

Opcja w postaci rezerwacji miejsca postojowego online to wygodne rozwiązanie, jakie proponują klientom firmy takie jak np. Interparking Polska. Świadczy ona usługi m.in. w Poznaniu – parking obsługiwany przez nią znajduje się dokładnie w samym centrum stolicy Wielkopolski. Na stronie firmy zamieszczony jest prosty formularz, w którym wystarczy podać datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia parkowania, a także swoje dane.

Bezpieczeństwo

Parkingi podziemne to obiekty wyposażone w rozmaite systemy zabezpieczeń, dzięki czemu samochód jest narażony na kradzież czy uszkodzenia w znacznie mniejszym stopniu niż w przypadku parkowania na ulicach lub publicznych parkingach niestrzeżonych. Chroniony jest również przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych takich jak nadmierne oddziaływanie promieni słonecznych czy opady. To pozwala utrzymać pojazd w dobrym stanie przez dłuższy czas.